Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní Notebook okolo 25 000

Zdravím.
Chystám se koupit si herní notebook v cenové kategorii do 25 000 korun.
Rozhoduji se mezi:
https://notebooky.heureka.cz/dell-inspiron-15-n-75 67-n2-716k/recenze/#section
https://notebooky.heureka.cz/lenovo-legion-y520-80 wk00buck/recenze/#section
https://notebooky.heureka.cz/msi-gp72-7qf-1009xcz/

Který z nich vám přijde nejlepší? Popř. pokud máte lepší volbu v dané cenové kategorii, budu jen rád. Díky.
Změna kategorie, původně: PC sestavy. Nechceš PC sestavu. (karel)

Kdyz srovnam tohle Lenovo s tebou navrzenym MSIckem, tak Lenovo ma podstatne lepsi grafiku, coz je u herniho notebooku dost dulezite. Podivam-li se na MSI, tak vypada robusneji. Lenovo je take pouze 15,6", coz je u herniho notebooku docela nevyhoda, MSI ma 17,3".

Celkove: v kategorii do 25K je to o kompromise, vzdy bude neco osizene, protoze se jinak nikdo do te ceny nedostane. Lenovo neni nijak vyrazne horsi znacka notebooku co se tyka celkoveho zpracovani nez MSI.

Ja uvazuji o necem podobnem a abych rekl pravdu, nevim, ktery bych vybral, vsechno to ma neco pro a neco proti.

Za me vypada nejlepe a asi bych sel do tohoto:

https://www.czc.cz/msi-gp72-7re-279cz-leopard-pro- cerna/209898/produkt

Jsme ovsem uz na 27K a stale je treba rict, ze 2GB VRAM je malinko nevyhoda a ze displej je sice alespon matny, coz z nej nedela uplny lowend, ale neni to IPS. Ovsem kdybychom tyto veci meli uvazovat, tak jsem o 10K nahore s financema, takze to bych asi neresil.

Asi ano,ale já právě upřednostnil tu robustnost. Momentálně drobná papírová převaha grafiky Lenova není prakticky nějak zásadní. NB nemá tazatel do laboratoře na testování ,ale na přenášení a to musí být přednost. Právě třeba můj starší ACER, parametrově stále na výši,ale mechanicky umírá.

Ja sice nemam uplne aktualni prehled, ale Lenovo bylo vzdy mnohem lepe vyrobene nez Acer prave z te mechanicke casti - panty, chlazeni a tak. Ale MSI je lepsi, nakonec onehda jsem to u psal, memu MSIcku je snad 8 let a furt ten notas slape a panty se nevyrvaly a to se od te doby MSI zlepsilo. V zasade bych se znacek MSI, Asus, Lenovo, Dell po tehle strance nebal ani jedne, ono to bude hodne podobne.

I tzv. herní notebook lze uvařit.

A dřív, než "neherní". Tyhle škatule mají v pajšlu dost výkonný HW, který v loadu produkuje mrtě tepla. Domnívat se, že vnitřek uchladíš nějakým superhypermegagalaxy chlazením (což obvykle výrobci slibují), je pošetilé...

Mě se nejvíce zamlouval ten Dell, ale je hodně stížností právě na displej..
Většina z vás mi tu doporučuje ten Leopard od MSI tak půjdu asi do něj :) Každopádně se bude kupovat až za měsíc, tak pokud se tu někdo nejak více vyzná a sleduje to, popř. Jestli má jit do prodeje nějaký nový model v této ceně a vyplatilo by se na něj počkat, budu rád za takovou informaci.

Ten co ti doporucuju je za 27K, podle me optimalni volba, kdybych kupoval ted, tak ja bych ho bral.

Co se tyka moznych novinek s lepsima parametrama, tak se da neco cekat v pristim roce, mne zatim stary notas funguje, takze to mozna necham do pristiho roku, kdyby mi nahodou odesel, tak neni moc co resit, v dohledne dobe nic neprijde.

Ma zkusenost: Pokud mas penize na kvalitni MSI, kup MSI. Jinak ja v dubnu kupoval ten Legion, akorat variantu za 30k (i7, 128 GB SSD + 1TB HDD, podsvicena klavesnice).
Materialy a konstrukce pevna, design moderni, NEprehriva se, nezvykle rozlozeni numericke klavesnice (vetsi sipky, absence druheho enteru), dobre pozorovaci uhly displeje, za me dobra volba.

Dva problemy:

1. NVIDIA GeForce GTX 960M 4GB je ovsem o malinko horsi nez GTX1050 a podstatne horsi nez GTX1050Ti, takze presto ze maji jen 2GB VRAM budou na tom herne lepe

2. SSD 128GB + HDD 500GB 5400 otáček je problem, protoze na SSD das akorat tak OS a hry budes instalovat na pomaly 5400ot. disk = zdlouhavy load a moznost ze se nebude stihat nacitat do RAM nebo VRAM a zaseky. U herniho notasu chtej bud SSD nebo 7200 otackovy disk nebo jejich kombinaci. Neber 5400 otacek.

Tak nakonec jsem zůstal nerozhodnutý mezi:

https://www.czc.cz/lenovo-legion-y520-15ikb-cerna_ 2/206128/produkt

https://www.czc.cz/msi-gp72-7re-279cz-leopard-pro- cerna/209898/produkt

Více mě to táhne k tomu lenovu jen z důvodu té 2GB grafiky u MSI, ale PC komponentům rozumím pramálo, tak bych ještě rád, pokud by jste mi někdo mohli vysvětlit, jak veliký rozdíl je mezi tou 4 GB a 2 GB? Já si to představuji tak, že ta 4GB je dvakrát lepší.. Kamarád mi říkal, že to zas tak veliký rozdíl není, tak nevím, kde je pravda..

Vykon obou grafik je stejny, jsou to stejne cipy.

Rozdil je ve videopameti, kdy jedna pojme dvakrat vice nez druha. Starsi hry nedokazaly nacist do videopameti vic jak 2GB dat (textur), pak budou takove hry na obou grafikach stejne rychle.
Nove hry pojmou az 8GB dat zalezi na rozliseni, ale i na fullHD to uz nekterych par her potrebuje. Potom samozrejme plati, ze cim je pamet mensi tim drive dojde a hra musi cekat a sahat do pomalejsi RAM nebo na disk.
Takze obe grafiky muzou byt stejne rychle az teoreticky muze byt ta s 4GB dvakrat rychlejsi, ale to je vyjimecny kriticky pripad, protoze data se do VRAM prednacitaji a teda vetsinou bude ta s vetsi VRAM jen o neco malo rychlejsi.

Rekl bych to takhle, ano je rozumne vzit dnes grafiku se 4GB pameti, ale je to opravdu rozumne za cenu mensiho displeje? Nevim, ja mam 17" a do mensiho bych nesel. Muze byt, ze tobe mensi displej nevadi, to je na tvem uvazeni, cemu das prednost, nechces-li priplacet za oboji.