Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sestava

Dobrý den
Rád bych si poskládal počítač z techto komponentů:
Amd fx-6100
Asus GT730-SL-2GD3-BRK
Seagate BarraCuda 1TB
Mironet ML X605
Kingston 4GB DDR3 1866MHz CL10 HyperX Fury Red series

A k tomuto hledám vhodnou základní desku a zdroj....a tak bych vás chtěl poprosit jestli byste mi nepomohly.

A ještě bych měl dvě otázky......1)Vejde se to všechno do vybrané Bedny??
2)Bude vše spolu kompatibilní??

Děkuji za ochotu.

Tak si tam dej ten levnější procesor, bedna IMHO není tak důležitá, dívat se na to budeš ty. Dobrý však je, aby měla vzadu montážní otvor na 120 mm větrák. Paměti kup zatím 4GB, časem dokoupíš. Grafiku vynech, podívej se po bazarech/kamarádech/známých, zda někdo nemá nějakou starší grafiku za symbolickou cenu. Já od kolegy získal zadarmo Radeon HD6850, chtěl ho hodit do šrotu ze zbytkem počítače. Než seženeš grafiku, tak v procesoru je integrovaná, ale na hry to není.
Na desce bych až tak nešetřil, ta uvedená je v rozumné cenové hladině.

Edit:
Možná bych přitlačil na zdroji, abys mohl v budoucnu upgradovat, především grafiku. Ten 350W zdroj nemá 6 pinový konektor pro grafickou kartu, takže vezmi 400W model.

Seasonic hučel, možná vadnej kus, ale jelikož můj SS, co mám v PC, taky kdysi hučel a musel jsem ho upravovat, tak už nemám v SS důvěru a zkusil jsem něco jinýho. Zatím to vyšlo. Zatím skóre - 2x SS 400W a v zátěži okolo 60% nominálu oba hučely jak vrtulníky.

Ten Corsair stojí stejně, jako když jsem ho kupoval. Stál o fous víc, než ten SS, ale byl jsem z toho SS tak zklamanej, že jsem raději přitlačil vatu. Rozdíl v ceně asi 130Kč.

A na čem teda chceš hrát, když i 1050Ti je pro tebe moc? Nic horšího už skoro není. Si měl rovnou napsat, že to chceš jen jako kancl sestavu, tam GPU ani kupovat nemusíš.

Za 8,5k herní.. je ten matroš co hulíš alespoň dobrej?
Minimum na hry je to, co ti tu bylo postnuto. Pokud chceš koupit něco míň, pak tomu neříkej herní.

Jsi svepravny?

sambilionk ti navrhl naprosto zakladni herni i jen proste domaci (na internet a video) sestavu, v podstate pokud to potrebujes levneji, tak jsi sam dobre odhadl, kde se da cena jeste srazit a solitair a pexeso stale v pohode pujdou hrat.

Proste vem jen jednu 4GB pamet a je to, to snad zvladnes.

Grafiku teda dej tuto:

https://www.czc.cz/sapphire-radeon-pulse-rx550-2gb -2gb-gddr5/212977/produkt

Na nicem dalsim uz se usetrit neda. Pak uz to bude smejd, se kterym nebudes spokenej ani na stale narocnejsi web a urcite ti to tu nebudeme doporucovat, to uz si res po vlastni ose.

AMD FX-6100 se dá ještě normálně koupit? A ono opravdu ano i když je to prvá revize platformy Bulldozer. Stavět dnes sestavu na dávno mrtvé platformě je nesmyslné. Ta skříň od Eurocase není žádný zázrak, GK tuplem ne.
Upravená sestava z výše uvedeného seznamu. Pochybuji, že ta vaše vymyšlenost vyjde na 8 500,-