Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Šílené teploty v mém notebooku.

Zdravím posledních pár dní se mi notebook začal neuvěřitelně přehřívat.

Prosím přečtěte si můj popis.
Když počítač zapnu funguje v pohodě ale cítím že je přehřátý a to jsem jen na ploše jakmile zapnu internet cítím to už jen na toachpadu že něco není v pořádku.
U větráčku ruku ani nemůžu nechat déle jak 2 vteřiny a když jsem sundal kryt a zkoumal jsem co je nejvíce vařící tak mi příjde že se nestíhá chladit cpu pospolu s grafikou ale nejvíc cpu.
Ale netuším čím to je protože si troufám říct že notebook není úplně nejvíc špatný. Každopádně při otevřeném prohlížeči ještě stíhá být jaksi v pohodě.
Jakmile zapnu třeba hry jako mafia 2, skyrim atp na detailech nezáleží vždy jsem hrát na maximální bez sekání tak hraji zhruba 5 minut a pc se vypne podle mě to je z přehřátí ale také mě napadlo že to může být baterkou čili zdrojem. Baterka je mrtvá a musím mít pc napíchnutý na kabel aby šel.
Zkoušel jsem čistit od prachu vyměnit chladící pastu nic nepomohlo.

Ještě mě napadlo že by win 7 nemohl rozpoznat že mám dual procesor ale moc se v tom nevyznám jsem lajk tak prosím berte na to ohledy.

Dnes ještě zkusím sehnat chladící podložku ale to podle mě řešení nebude bude něco špatně s pc asi.

Přikládám dxdiag log a vypíšu aktuální teploty z programu SpeedFan.

Jsem schopný klidně přidat fotky pc klidně po domluvě.

Teploty Notebooku

HD0: 58°
Temp1: 86°
GPU: 89-96
Core: 85-100

Děkuji všem co budou nějak reagovat.
A předem se omlouvám jestli jsem příspěvěk dal do špatné sekce.

Jo,snad. Píšu o NB Acer z roku 2008. Neřeším to a ani nechci. Ale budiž. Chlazení nic moc,v BIOSu žádné nastavení vypínání není co se týče teplot. Nedávno jsem tak jen tak zkoušel SSD. Zrychlení očividné,ale o to nejde,jestli tím pádem i CPU musel rychleji pracovat nevím,ale teplota mu lítala kolem 80°. Na původním točáku při normálním používání nikdy přes 75°.

U intelu to tak bolo uz aj v 2008, neviem co tam mas. Ale tak stary ntb uz bude asi aj nestabilne menice alebo rozne veci to uz by som az tak neriesil. Ale nemali by tam take teploty byt vobec, pri normalnom pouzivani (web a nic viac) u NTB ma byt ca 50stupnov. Ak tam je 80 v klude tak bud CPU alebo GPU vytazuje vir alebo co alebo niekto povypinal vsetky setriace funkcie, ale to by az tak nehrialo, alebo je vadny HW (dava na komponenty prehnane napatie) alebo nesedi chladic spravne. Disk kovovy mohol trochu odvadzat teplo inam, plastovy SSD asi moc ne. Tazko povedat. Alebo nesedi chladic a manipulaciou nesedi este horsie.

Ten Conduit je ti tam na čo? Zbytočnosť! Synchronizuješ niečo medzi viacerými zdrojmi, počítačmi? Nie? VON s nim!
DriverHive je malware - ak sa dá odinštalovať a prečistiť MBAB.
TweakBit - myslíš, že ti nejako pomôže rapídne zrýchliť notebook? Tůdle - von s nim.
Všetko toto ti žerie systémové prostriedky, pracuje na pozadí, zaťažuje CPU.
Je to svinstvo - nepridávaj si do stroja všelijaké "tunítka" - potom to dopadne takto, ako to máš teraz.

Byl kompletně do šroubku vymontovaný vyčištěný a smontovaný zpět :-).
Ty teploty začaly ještě před tím než jsem to šel rozmontovat a vyčistit.
Jsem si vědom toho že jsem vše dal jak má být atp takže tím to vyvracím teorii že by jsem něco poškodil v pc nebo tak něco :-).

A jak víš, že při hraní jsou teploty pořád stejné? Ono to může při hraní vyskočit během vteřiny na 105 stupňů a hned se vypne. Můžeš ty teploty změřit ještě pomocí Adida 64, jestli to bude ukazovat stejně, ale hledal bych chybu v hardware.
Špatně doléhá chladič, moc nebo naopak málo pasty, vadný ventilátor, nefunkční chladič /už jsem se setkal i s nefunkčím heatpipe/.