Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem stavba pc

D.Deň

Potreboval by som poradiť zo stavbou pc a výberom dobrých komponentov. cena pc by nemusela presiahnúť tých 400-450€. Pc by som chcel využívať na klasickú prácu ale taktiež by som bol rád aby zvládal čo najnáročnejšie úlohy ktoré sa dajú "vytažiť" z pc do tejto sumy. Potreboval by som poradiť s výberom hlavne z.dosky,procesora a grafickej karty.
Ďakujem za každú normálnu odpoveď

Mas pravdu, moja stara herkla, ktoru pouzivam na web (OS WinXP, Opera 12.18) a samozejme nejake AB,
mi odstrihla cast obrazku.

Stejne moja informacia neni zbytocna, pre uzivatelov, ktori si toto vlakno zobrazia.

"ked autor chce vyuzivat internu grafiku v Pentium G4560, tak odporucam vyuzit "DualChannel"

D.deň ďakujem za rady ale mam ešte pár otázok:

1: bude stačiť Intel pentium?- neoplati sa ist v intele aspon do i3? Pripadne aky je váš názor na procesory amd fx.
2: páky je váš názor na tieto dosky na Intel: ASUS B150M PRO GAMING alebo MSI B150A GAMING PRO

Ďakujem

1: v tom rozpočtu se i3 nevyplatí a FX mrtvá platforma už tuplem ne....(můžeš vzít i5-7400 ject na integrovaný grafice a pak někdy dokoupit grafiku když na hry to stejně nemáš asi)

2: názor že ti s tím G4560 nepojedou pokud nebudou mít aktuální BIOS což asi mít nebudou,za flash se platí a potřebuješ CPU 6 generace k tomu...

Ke G4560 je lepsi pouzit desku B250, duvody uz tu jsou uvedene.

Jestli si chces priplatit, tak velmi dobra deska:

https://www.czc.cz/asus-rog-strix-b250g-gaming-int el-b250/211247/produkt

Tahle je taky slusna, ale spatna neni ani ta puvodne navrhnuta, to uz je na tobe, kterou zvolis:

https://www.czc.cz/asus-prime-b250m-plus-intel-b25 0/205216/produkt

---

Pokud nestaci Pentium G4560 nema cenu s ohledem na vykon/cena jit do niceho nizsiho nez:

https://www.czc.cz/intel-core-i5-7400/204097/produ kt

To uz je velmi slusny i mozno herni procesor, se kterym jiste vydrzis hodne dlouho. Naopak vymenou G4560 za core i3 si prilis nepomuzes.

---

Pokud bys ale planoval i hry, tak bych osobne asi zvolil to G4560 a k nemu lepsi grafiku:

https://www.czc.cz/asus-geforce-gtx-1050-ti-ex-gtx 1050ti-o4g-4gb-gddr5/204180/produkt