Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Program na opravu videa

Dobrý den,

Potřeboval bych doporučit spolehlivý program, který umí opravit video.

Konkrétně potřebuji.

1. Sekání videa - obraz občas na zlomek vteřiny zamrzne. (ale pouze video, audio se neseká)

2. Alespoň zmírnit šum.

Předem děkuji.

Napisal si dotaz tak na facebook.

Ked chces radu v IT-poradi, treba napisat o aky format videa sa jedna a na akom hardvery ho spustas.

Ked chces len vseobecnu radu, tak najlepsi program bude "plna penazenka" a kupit zodpovedajuci HW.

P.S. "šum" je v obrazku, alebo vo zvuku?

Jak jsem napsal do názvu, potřebuji opravit pouze video a neuvědomil jsem si, že šum je ve zvuku, myslel jsem zrnění v obraze.

A co se týče toho sekání. Prostě běží video a zničeho nic zamrzne na zlomek vteřiny obraz a takhle to dělá docela často, ovšem audio i počítání času šlape naprosto v pohodě, takže problém je pouze ve video stopě.

Stale trvas na rade a odmietas poskytnut informacie o OS, HW a videu?

"běží video a zničeho nic zamrzne na zlomek vteřiny" Ked to robi len jedno video a v rovnakom case (co si nepisal), tak je moznost poskodenia suboru (stiahni si ho znova).

Ked to robi nahodne, alebo aj u inych video suborov, tak si uvedom, ze Windows (mozno, nenapisal si OS)nepracuje len s danym videom, ale v pozadi bezia ine aplikacie. A to nielen z OS.
Mozno nejaky neznami Antivirak (nepises) nestiha v realnom case kontrolovat, tak si pozastavi proces ...

Tych moznosti je vela, ked nedosas informacie, tak skus Vestirnu.

Co se tyka sekani, tak pokud to dela v tom samem miste, tak tam v tom miste muze byt nejaky problem a pokud to dela v ruzne v jinych mistech ,tak to neni videem a tudiz neni co opravovat. Jestli to je v tom samem miste, tak by jsi mohl libovolnym video editorem rozkouskovat obraz na snimky a prohlednout si, co se v tom videu v tu chvili deje. To by mohlo jit i Movie Makerem od Microsoftu, ale jako podrobne ten program neznam.

Co se tyka zrneni v obraze, tak uz tu je info od audaxe, to proste nedas v domacich podminkach a vzdy je to jen o nejakem dopocitani do obrazu a nikdy z toho uz puvodni nebo zazracne ostrou kvalitu neudelas. To je nejaka vlastni tvorba? Protoze jinak to opravdu nema cenu resit. Nevim, mozna by se nejaky filtr v avidemux nebo openshot nasel, ale zazraky necekej.

občasné tvz.drop-outy alias zlomkové zašklbnutia videa spôsobuje obvykle bežný desktopový hdd,odstrániť to softwarovo je prakticky neriešitelný problém,proti tomu pomôže zakúpenie tvz.A/V diskov,ktoré neprevádzajú rekalibráciu čítacích hláv za chodu ale výlučne pri zapnutí a vypnutí počítača,zmierniť šum v čom-v audiu ? videu? nieje špecifikované ale v amatérskych podmienkach,pokial je poškodený zdroj videa,je to všeobecne velmi ťažko riešitelný problém,ktorý môže byť spôsobený hocičím,od slabého,lacného,nekvalitného hardwaru až po nejaké systémové konflikty jednotlivých komponentov v počítači.....
opraviť to je väčšinou úloha pre bohov a nejaký jednoduchý a pre bežného smrtelníka cenovo dostupný software,ktorý nejakým jednoduchým kliknutím všetko zázračne vyrieši,taký budeš ťažko a dlho hladať...existujú poloprofi/profi programy,ktoré v spolupráci s potrebným a podporovaným hardwarom vedia prepočítať a dokonale vyčistiť obraz,to si ovšem vyžaduje mať v počítači hw kodek DVBK a podobný od Sony,alebo JVC/Canon kameru s otvoreným firewire in/out alebo kartu od GV Thomson/Canopus,kde sa pomocou interných kodekov obraz prepočíta a opraví,to je asi pre amatéra najschodnejšia cesta,napr. Magix MovieEdit Pro podporuje interný Sony/Canon a Texas Instruments/NEC/Philips i1394 hw a vie stabilizovať a vyčistiť od šumu.trasenia a podobných kazov obraz natočený podporovaným hardwarom etc,možností je vela,ale obvykle to nieje lacná záležitosť a ani jednoducho riešitelná....