Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypinání monitoru

Dobrý den,chtěl bych se zeptat když hraji online hry nebo i klasické hry tak se mi monitor vypiný nebo spíš zhasíná ale pc stále jede musím vždy dát restart neví někdo proč tohle dělá?Moc pc nerozumím spíše mi to dělá vše brácha,učím se děkuji

Pokud by se jen vypínal monitor, tak by nebyl nutný restart PC, ale stačilo by např. vypnout a znovu zapnout monitor.
To, že na bedně PC svítí LED a uvnitř se točí větráky znamená jen to, že je PC pod proudem, ale nic to neříká o jeho funkčnosti.
Příčin může být spousta: přehřívání nebo dodělávající některá z komponent PC (zdroj, grafika, základní deska).

Ne, ta hlaska tam byt nemusi.

Jestli to dela jen v jedne hre, tak to muze byt tou hrou.
Jestli to dela ve vice hrach, tak aktualizuj ovladace graficke karty a pokud to nepomuze, tak plati to co napsal JoPe. Monitor se totiz vypne proto, ze mu neprichazi signal od gaficke karty, ale jinak pocitac bezi dal. Protoze to ovsem nevidis, neni co, kdyz neprichazi signal do monitoru, musis restartovat. Muze to byt vadnou grafikou, zdrojem, zakladni deskou.

pc je všude horký,sahal jsem na všechno a vše horký asi takhle neudržel bych tam ruku

V tom pripade je situace jasna. Pocitac se prehriva az dojde ke kolapsu, akorat se z nejakeho duvodu nerestartuje, ale pouze zatuhne a prestane jit signal do monitoru.

Bud mas problem v chlazeni grafiky nebo procesoru, uvolneny chladic nebo i v kombinaci se spatnym airflow, napriklad spatne otoceny ventilator skrine nebo treba i jen smejcka skrin typu eurocase, kde dosahnout v idle teploty okolo 60 stupnu neni zadny problem a potom v zatezi se muzes dostavat az na 100 stupnu a to uz cely pocitac poradne zahreje.
Druha moznost je odchazejici zdroj, ktery pousti do komponent vetsi napeti a ty se v ramci toho prehrivaji a pomalu odchazi, az to jednou shori a bude konec.

No brácha snižoval otáčky na ventilátoru u CPU jelikož to bylo moc hlučný,melo to myslím že kolem 3000 otaček nebo něják tak a snižoval to asi na 1200 nebo tak něják,a od týpka co jsme ten pc kupoval tak měl i otočený procesor to chlazení tak nevím jestli to nemlže dělat i to že je špatně otočený kuly cirkulaci vzduchu nebo nevím no,musel bych udělat fotku