Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr televize

Dobrý den.

Vím že dotazy ohledně televize sem tak úplně nepatří, ale chtěl bych se zeptat na vaše názory do čeho jít. Vybral jsem 4 televize a nevím pro kterou se rozhodnout. Jsem omezen velikostí na šířku která může být maximálně 118cm.

https://www.czc.cz/panasonic-tx-50ex703e-126cm/208 999/produkt

https://www.czc.cz/lg-49uh7707-123cm/188563/produk t

https://www.czc.cz/samsung-ue50mu6172-125cm/208907 /produkt

https://www.alza.cz/49-lg-49uj6517-d4798827.htm?ka mpan=adpla_vyrobci_none_televize_c_20219_1o1_WK607 j2&gclid=CjwKEAjwqIfLBRCk6vH_rJq7yD0SJACG18frqxNUU HAOL9NMelWQQi98GQ-_6esLOaVlQAOSUlgAZBoCA4Dw_wcB#di scussionPosts

Snad mě neukamenujete za tento příspěvek. Předem děkuji za vaše názory.

No tady tá první LG 49uh7707 má WEB os 3.0 a tá druhá 3.5. Je tam možnost aktualizace, nebo je to starší model a zůstane tam ta 3.0? Ten Panasonic mě oslovil skrze uhlopříčku 127cm což by bylo velikostně nejvíc co si můžu dovolit.

Neopakuj chyby stovek milionu lidi na teto planetě.

Kup si tu nejpitomejsi a nejlevnější TV s tunery, které potřebuješ (příslušné DVB-Xy normy) dle Satelit, tetestrial, kabelovka a pod, co ma aspoň jeden HDMI vstup, aspoň dva USB vstupy a aspoň jeden S/PDIF výstup a výstup na sluchátka. A která bude mít dle Tebe subjektivně dobrý obraz. Tot vse ...
Vykašli se na OS a jejich verze a features, co to umí, za týden to bude zastaralé a bez možnosti upgrade apod.

Tím se dostaneš na polovinu ceny.
Za polovinu ušetřenych peněz si k tomu kup nějaký android- based HDMI stick nebo NUC pocitacek s HDMI výstupem a dostaneš minimálně celkově o čtvrtinu levnější reseni, s milionkrát větší funkcionalitou a rozšiřitelností a novejma aplikacema i do budoucna.

Myslim, ze 100Hz a IPS panel ma jen to LG.

Netusim zda to vyuzije, na prehravani televizi urcite ne, ale jinak pocitam, ze videa na vic nez 30FPS bude pribyvat. Uz dnes jsou domaci kamery na 60FPS a pak je bezna 50Hz TV malo.

Nerikam teda, ze mu nestaci 50Hz obycejna TV, mne taky staci, ale je mozne, ze bude umet vyuzit i kvalitnejsi nebo treba v budoucnu vyuzije, TV se nekupuje na 3 roky.
Dalsi vec, video obraz, zvlast pokud clovek nekouka ze strany, tak parada dneska na kazde, ale ty slabsi levne panely, treba cist na tom text, hnus.

Proste a jednoduse pausalni odsouzeni drahych kvalitnich panelu, kdyz nevis, jak to bude pouzivano, je hloupe.

Tak souhlas ta LG 49-UH-7707 má jako jediná 100Hz real panel,ale recenze odpovídá prostě levnýmu 4K Tv,jinak bych Tv teď nechtěl kupovat kvalitním FHD za 20000 odzvonilo a kvelby zapráskaný 4K/50Hz panelama,osobně dneska než tohle 4K k ničemu tak obyč Tv FHD/50Hz za 15 co tu zaznělo.Dřív si koupil pořádnou Tv do těch 20 a podívej co stojí dneska ty nejlevnější jenom kvůli vyjebanýmu 4K který je z 99% k hov...Tady je tabulka kde co je zkopírovaná z avmania,tak si může zjistit kde co je.:-)

TV models 2016

100/120Нz раnеl with МСFІ
Ѕаmѕung: UЕ КЅ9800, КЅ9500, КЅ9000, КЅ8000, КЅ7500, КЅ7000
LG: G6, Е6, С6, В6, ЕG910V, UН95, UН85, UН780V, UН77
Ѕоnу: КD ZD9, ХD94, ХD93, ЅD85, ХD85, ХD83, 65ХD75,..КDL W85С, W80С, W75С
Раnаѕоnіс: ТХ DХ900, DХ800, DХ780, DХ750..DЅ630

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

50/60Нz раnеl:
Ѕаmѕung: UЕ КU6600, КU6510, КU6500, КU6400, КU6000...,К6300, К5600,К5500, К5100, К4100
LG: UН75, UН70, UН66, UН65, UН63, UН62, UН61, UН60,...LН63, LН60, LН59, LН57, LН56, LН54, LН53, LН51, LН50, LF49, LF45
Ѕоnу: КD ЅD80, ХD80, ХD70,..КDL WD75, WD6, RD4
Раnаѕоnіс: ТХ-DХ730, DХ700, DХ703, DХ650, DХ600, DХ603, DХ400 ...DЅ600, DЅ500, DЅ400

Má nejlepší panel,jako obraz celkově ti neřeknu to si projeď recenze vs ostatní je to pořád "levná" 4K tv.Jinak to dole na 10 let tomu nevěř životnost tak 3-4 roky bez ohledu na značku a 4K oblbovák nic víc,to nemůžeš soudit podle pár klipů na YT,kolik je filmů v tom rozlišení,kolik stanic v tom vysílá?Má to nějakej smysl na velkou vzdálenost 4K určitě ne na ca dva metry do obýváku.:-)

4K je bezesporu nesmysl, ale BR ripy uz se sehnat daji. Pres web 4K je na dlouho, protoze to zabira dost mist, takze to maximalne bude kostickovany a downscaling na fullHD nakonec muze vypadat lepe. Televizni stanice ve 4K si myslim, ze nikdy, respektive pres kabel to bude klidne verim do 5 let, ale DVB-T vzduchem 4K neprotlacej ani za 20 let.

Blby je, ze fullHD kvalitni TV uz skoro nekoupis.

Akorát teď koupíš za 25 4K horší Tv 50Hz a loni by si koupil kvalitní FHD s 100Hz panelem pod 20.Takže trocha reality ta zmíněná Lg to je otázka co má za panel,ale když vemu stejně jako ostatní 60Hz tak to vem pak takhle jestli se ti vyplatí dát 25 za 4k/50Hz a nebo vzít FHD/50Hz pod 15000 tj deset máš doma a jestli se ti v budoucnu vyhnojí máš prachy na novou alspoň většinu.:-)

Možná jsem měl štěstí na modely, které jsem vybíral.

TV a ostatní "dlouhodobé" spotřebiče řeším tak, že si koupím rozšířenou záruku na 5 let. 5 let je taková životnost obyčejných spotřebičů. A pokud to přežije 5 let, pak kurvítka nezafungovala a bude sloužit dál.
A se servisem v Datartu mám zatím ty nejlepší zkušenosti - vše řeší Datarta já se nemusím starat.

Jasně. Pak je už jde jen o to, jestli ti ty 2 ušetřené tisíce v Planeu stojí za to, že ti pojištění navíc bude k ničemu, protože to budeš muset řešit ty s pojišťovací společností na rozdíl od toho, abys to řešil s Planeem.
U datartu to funguje tak (zkušenost s pračkou), že zavoláš, tam si ověří rozšířenou záruku a pak už se o nic nestaráš. Datart to zařídí, tobě se pouze ozve technik a domluví si termín návštěvy.
V případě TV by to probíhalo jinak - přivezli by ti náhradní a tvou by si odvezli a po opravě vrátili.