Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přeinstalování Windowsů: Co, jak, kde

Ahoj,
chci si přeinstalovat Windows 10 Pro. Potřebuji si ale vytvořit bootovací flashku, a tak kde se chci zeptat, kde bych mohl stáhnout české Windows 10 Pro?
Další otázku mám na to, kde seženu klíč k mým stávajícím Windowsům, které mám teď nainstalované? Operační systém byl upgradován z Win 7 na Win 10 Pro. Klíč určitě budu potřebovat při reinstalaci.
Děkuji za odpovědi
Změna kategorie, původně: Software (karel)

Klíč určitě budu potřebovat při reinstalaci.

To určite není :-).
- Proč ten Windows 10 neobnovíte z nastaveni ? ("Nastavení -> Aktualizace > OBNOVENI")

kde bych mohl stáhnout české Windows 10 Pro?

- Jestli je po vás požadováno instalacni medium , můžete použít "MediaCreation-Tool" : fwlink

Někde jsem četl, že se tím PC uplně nevyčistí, že čistá instalace je čistá instalace.

- Proč by nemělo ? Máte více možností, máte zvolit : Bez zachovaní souboru (smazat disk), nebo tzv recyklace, která se používá třeba když PC někomu prodáváte.

Jak to přesně funguje?

- Stažený soubor MediaCreationTool spustíte a projdete několika dialogovými okénky, je důležité správně nastavit, jakou jazykovou verzi Windows (vašeho aktuálního, který používáte) tak jako edici a architekturu 32/64 bitů.
- Následně vytvoříte kam chcete instalaci aplikovat, zvolíte instalační USB disk nebo ISO s Windows 10 na vypálení, je to opravdu jednoduché a na pár kliků ;-)