Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Display NB podsvícení

U NB Acer Aspire E1-531 G Display N156B6 -L0B Rev.C1, nešel display a kamera - vyměnil jsem kabel a stále nejde podsvícení, nevím kde se tvoří napětí pro LED pásek(ten je v OK), má smyl měnit display nebo může být závada i MB? Nevíte někdo jaké je zapojení? Zdá se mi, že je to na tom obvodu co je součástí displeje, ale chtěl bych mít jistotu. Jinak kabel k displey byl přežvejkaný tj. mohl nastat zkrat.

Daj si do google slova N156B6 L0B datasheet a hned prvy odkaz.
Strany 11-12

LED power a GND je na 40pinovom konektore. Da sa to zmerat voltmetrom napriklad. Aj signaly LED PWM a LED EN. Odkial to ide z notebooku musis vidiet ty, samozrejme ze moze byt vada na doske. Dokonca si bios moze povedat ze nezapne LED_EN vobec, ak si mysli ze tam neni ziaden display (ak by nic nezdetekoval cez EDID piny) apod. Vsetko sa da zmerat voltmetrom. Mozes mat aj blby kabel, on na ten 40pin neni ziaden standard a kazdy display resp. kabel moze byt iny (v zavislosti od modelu ntb apod).

Mozno tam bude poistka alebo co. Ale asi bude tazke odsledovat vodive cesty na x vrstvovom plosaku. Mozno este skusit googlit LED power problem a ten model ntb, ci to nemali viaceri.
Ak si si isty ze nabeton mas spravny kabel (aj EDID piny nech si to bios vie zdetekovat), a ak si uz skusil aj odpojit baterku a nabijacku na par minut, tak potom uz tazko.
Nudzovo by sa dalo pouzit nejaky externy zdroj, v tom datasheete by malo byt napisane napatie a max odoberany prud, alebo pouzivat len externy monitor.