Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém sítě

Ahoj řeším jeden oříšek mám dům kde mám přípojku od svého ISP začínám routerem TP-Link(wr740) pak následuje anténí spoj od ubiquiti tvořen 2x powerbeam to je do altánu a tam sedí TP-Link(wr841) zapojená podle návodu jako switch a ap. Vše jede ale stane se že internet zpomalí na 300kb z 30mb ale když restartuji tu wr740 vše jede jak má tak jsem ji vyměnil ale furt to dělá tak jsem zkusil restartovat tu 841 a zase vše najelo nezdá se mi aby byli včudu oba dva :-( nesetkal se s tím někdo docela by mi to pomohlo než utratím majlant za síťový prvky.
už jsem bezradný.

připadá mí nesmysl řazení těch routerů:
router pro barák: wr841 a lepší, totální lowend wr740 snad jen pro altán.
na ne/funkčnost wifi má zásadní vliv stáří napájecích adaptérů, jsou to totální šmejdy.

po cestě jsou nějaké powerbeamy, typ taky neznámý.

nepíšeš přesně, v jakých režimech je co nastaveno. "podle návodu" může znamenat úplně cokoliv.

wr740 není totéž co wr741. ale tplink dělá různé hw verze, novější jsou výkonnější než počáteční v1.
wr741 a 841 používaly stejného brouka, lišily se jen anténami. ale to se mohlo s verzemi změnit.

rozmístění je jasné jen tobě, obytný altán je zajímavé info, chybí aspoň náčrtek v ascii-art, s rozměry.
o stáří routerů a pokusu o výměnu adaptéru u vypadávajícího wifi opět nepíšeš ani slovo.
můžeme to tedy uzavřít s tím, že je ti to jedno a jen sis přišel pokecat.

údajně protlačí 300mb

maximální propustnost wifi-n za ideálních podmínek pro režimy "150mb" / "300mb": asi 65mbit / 125mbit
u 5ghz se dá využít více kanálů, ale ta hodnověrnost bude asi stejná.

Takto bych to neuzavřel nechci si tady pokecat ale řešit problém :-) ale to je jedno jinak zdrojem to být nemohlo psal jsem že sem měnil routery nenechával bych tam staré zdroje. Každopádně problém vyřešen stáhl jsem si app na diagnostiku tp linku a ta 741n a měla procesor na 98% permanentně takže jsem ji vyměnil za tu Wr841N a do altánu koupil 801ND a už vše jede jak na drátkách :-) takže děkuji byl si jediný tedy se mnou koho tento problém zaujal a za to děkuji. Vyřešeno