Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem licence windows

zdravím :) neví prosím někdo kde zjistím originalitu Windows key? dostal se ke mě notebook bez štítku a chci ho přeinstalovat ale nevím jestli je key který jsem vyčetl programem produkey z pc a nechci ho před přeinstalací smazat aniž bych si byl 100% jistý že je to on... Windows 10... dík za odpovědi :)

Značkové notebooky mají obvykle licenci v biosu. Při instalaci OEM verze obvykle nic zadávat nemusíš. Pokud použiješ přečtený key produktu, bude to fungovat také (pokud je to ten od výrobce)
Pokud je uložený v BIOS, máš možnost jej nástrojem pro přečtení SLIP licence zjistit.

nechci ho před přeinstalací smazat

Pokud spouštíte instalaci Windows 10 z bootovatelného media, nejprve se vás zeptá na ProductKey a až poté vám nabídne diskové oddíly ke zvolení, kam chcete ten OS instalovat. Tedy v instalátoru nic nesmažete dříve, než zadáte ProductKey