Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SATA porty na Motherboard

Dobrý den,
mám zakladní desku Asus H81M-D PLUS víc na: H81MD_PLUS . Problém mám takový že, deska má 4 SATA porty, dva žlutě a dva hnědě. Žluté porty mi nabootují všechno, ale ty hnědé ne. V biosu mi ukazuje, že DVD mechanika a HDD jsou v pohodě, ale když se načte OS, tak vidím jenom to co je zapojené ve žlutých SATA portech. Přečetl jsem si manuál, všechno nastavil, ale furt nefungujou. Kabel i DVD mechaniku jsem měnil a bez výsledku. Nevíte co s tím?

A co si teda do toho biosu nastavil?
V Advanced - sata configuration mas co vsetko? SATA mode mas na AHCI?
V Boot menu si skusil fast boot na disabled?
Co presne tam mas zapojene a jak presne to nefunguje? V spravci zariadeni windows vidis tie zariadenia? Jaky mas v tych windows ovladac pre sata controller?