Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nechal som si navrhnuť pc zostavu za zhruba 1600e=42000czk

Ahoj, nechal som si navrhnúť pc zostavu za cenu zhruba 1600e a potrebujem sa ujistit, že či sa mi nebude prehrievať a že či sa nedajú niake komponenty nahradiť niečim lepším aby sa to vošlo do tej ceny(ak je všetko v pohode tak to môže tak aj ostať).. Bednu budem pravdepodobne meniť ale ešte nwm čo bude.

Za každú radu ďakujem

https://www.czc.cz/208289,208610,192219,211660,176 897,185922,200384,213702/kody

PROCESOR: AMD Ryzen 7 1700 Wraith Spire 95W cooler
ZÁKLADNÁ DOSKA: ASRock X370 Killer SLI - AMD X370
GRAFIKA: EVGA GeForce GTX 1080 SC GAMING ACX 3.0, 8GB GDDR5X
BEDNA: Enermax Ostrog Lite
ZDROJ: Corsair RMx Series RM650x 650W
HDD: Seagate BarraCuda - 1TB
SSD: Kingston Now A400 - 120GB

takže teraz si len vybrat, či chcem Intel alebo AMD..

Intel zostava:
https://www.czc.cz/60eq0bkc52hpuae7rb10iprg2d/sezn am
+ zdroj https://www.czc.cz/60eq0bkc52hpuae7rb10iprg2d/sezn am
a win 10 za niaku rozumnú cenu (ak mi poradíte kde zohnať win 10 kód ktorý môžem zadať pri aktivácií budem vďačný)
RAM: https://www.czc.cz/kingston-hyperx-fury-black-16gb -2x8gb-ddr4-2133_3/188510/produkt možno necham aj tie staré ramky

AMD zostava:
https://www.czc.cz/ca9ilrca9cisq8r9pa09h21ij4/sezn am
bedna: https://www.czc.cz/silentiumpc-gladius-m35-okno-ce rna/202987/produkt
RAM: https://www.czc.cz/kingston-hyperx-fury-black-16gb -2x8gb-ddr4-2133_3/188510/produkt (možno necham aj tie druhé)

Intel sestava: stale nemas zdroj, pameti by mely byt minimalne DDR4-2400, tudiz ty Kingstony ne, ty jsou dobre pro predchozi generaci Skylake.

AMD sestava: opet pameti, u AMD je dobre mit DDR4-2666 nebo vyssi.

Co se tyka porovnani sestav, tak pro vetsinu starsich i soucasnych her bude vykonejsi Intel, pro nektere nove hry s DX12 a pravdepodobne pro budouci hry, ktere budou umet cerpat mnohojadrovy vykon, bude vykonejsi AMD. Pokud je to ciste herni sestava, volil bych Intel, pokud se bude napriklad i enkodovat video, volil bych AMD. Ale je to na tobe a tvem zpusobu prace a pouzivanych programech.

Ked prídem večer domov tak dám všetky komponenty dokopy do dvoch odkazov a použijem ramky čo mam v základnej zostave a dám k tej zostave ten 650W zdroj (k obydvom zostavam) a este ak by si mi vedel poradit k tomu win 10..

win 10 uz mam na usb pripravene medium ale potrebujem lacno ziskat kod k nemu aby som ho mohol aktivovať.

Intel zostava: https://www.czc.cz/204092,173348,204591,176895,164 760,110330,192164,185922,202987/kody
AMD zostava: https://www.czc.cz/211926,208289,212464,185922,164 760,192164,110330,202987/kody

A ten win 10, kde si kúpim iba ten kluč sa bude potom dať aktualizovať? možno neni uplne legálny podla môjho ale to mi niak nevadí.. ja len aby sa dal plnohodnotne používať a neobmedzoval ma.

pekny sestavy, u Intelu asi opravdu mohou byt i levnejsi RAM, tezko rict, jestli pujdou taktovat z deafault 2400 az na 3000, ale treba jo.

ted uz jen kterou vybrat, jestli AMD nebo Intel. :-)

Win10 bud je nebo neni legalni, nic mezi. U techto levnych licenci ti to nikdo nezaruci, ze nebude problem, ale ja zadny nemam a uz to mam pres pul roku, aktualizuju to uplne normalne a vse OK a licence je platna.

ešte tu je jedna vec.. ten chladič čo je u intel zostavy na cpu nebude pasovať - nebudem to tam môct primontovať.. ak si budem kupovať z czc.cz tak dostanem od nich jeden chladič zdarma za 700 približne.. ale potreboval by som tam ešte niaky chladič na bednu (a v tom sa nevyznám v chladičoch) + niaku inú bednu za asi 2000-2500kc nwm vôbec aka môže byt dobrá takže tak.. nemusi byt uplne čierna.. mohlo by to mať niake ledky alebo dačo ale nech to nevyzerá ako žiarovka ktorá mi vypáli dieru do zeme..

(dopredu píšem že nemám peniaze na vodníka)

AMD zostava by sa dala tiež vybrať ak by som našiel procesor ryzen z frekvenciou podobnou intelu

(a nech ta bedna nema usb porty na boku ale napr. na vrchu alebo tak.. jasný príklad čo asi myslím že nechcem https://www.czc.cz/in-win-303-black-cerna/195156/p rodukt )

a nech ta bedna nema usb porty na boku ale napr. na vrchu alebo tak..

Nemá je na boku,ale zepředu za ty prachy nevím o lepší case a materiálu (váží skoro 11kg),jinak za dva litry bych volil tuhle. Pokud nebudeš kupovat u CZC ,ale jinde www.alza.cz

K CPU dostaneš tohle takže ten Scythe kupovat nemusíš.(na taktování je ovšem Scythe o dost lepší a ten dodanej bys pak musel osadit druhým ventilátorem.)

nejsou schopný ani napsat HW co má, proč asi??

- Dell pouzívá svuj referencní material(jak základní desky, Coolery, tak zdroje namíru, mají na to vlastní servis) nevím proc by XPS, nebo AlienWare mely byt nekvalitní, jenom proto ze neuvádí ID HW osazení, nejsme u PC sestavy za 8 000 Gaming z Alzy ..

Co tam je za SSD/HDD co tam je za RAM,co za GPU (tipuju nějakou mizerně chlazenou referenčku)?Ta case taky žádný terno a když se něco vyhnojí tak se můžeš modlit aby tam něco pasovalo pak.Já bych svoje prachy teda nevyhodil za cosi,to už i Hal je schponej napsat osazení a to neberu co si za ty prachy složíš sám viz tady v topicu,jestli tobě to že někdo není schopnej napsat osazení nevadí tak to mě teda jo.....

Tohle je tipuju ta case v sestavě za 45.:-)

[54319_03_hardware-deals-xps-8910-starter-build-600 .jpg]

souhlasim, ale radeji tento:

https://www.czc.cz/arctic-fan-f12-pwm_2/70136/prod ukt

nebo tissi s lepsima loziskama

https://www.czc.cz/arctic-fan-f12-pwm-co/107104/pr odukt

Tazatel se docela pekne rozjel, no ja bych mu na hry silne doporucoval zvazit vymenit SSD disk, aby se na nej aspon neco veslo.

https://www.czc.cz/samsung-ssd-850-evo-500gb-basic /164761/produkt

nebo

https://www.czc.cz/crucial-mx300-525gb/195960/prod ukt

po update zostava vyzerá asi niak takto: https://www.czc.cz/204092,204591,110330,192164,185 922,180686,168553,164761,107104/kody

Ale tak trocha som prestrelil môj rozpočet takže nwm.. preskočil som cez 170e v premeru.. a to tam ani nepočítam win (to je ďalších 20e)

ja to chcem tak rozdeliť že na HDD budem dávať hry (disk D) a na SSD bude systém (disk C)

takže SSD by som nezvyšoval ale skorej HDD ale hlavne nie o moc.. môžem si dovoliť zhruba do 1720e - 44857kc...

jj, moc pekny

SSD na system urcite ano, ale furt tam zustava to, ze SSD se vyplati i na hry, loading je proste o mnoho rychlejsi a kdo ma naladu furt na neco cekat. Ja mam uz par let na system 250GB SSD a na hry poridim 1TB. V soucasnosti myslim, ze 500GB SSD ma uz peknou cenu a da se a nejakou dobu vydrzis s nim a casem treba prikoupis jeste i to 1TB a to uz budou zase levnejsi. HDD urcite na uzivatelska data (fotky, dokumenty, ...), take to tak mam.

Takže tie disky mám nechať tak a potom pripadne dokúpim ďalší 1-2TB HDD

Doteraz som mal notebook z roku 2011 za asi 600e v ktorom bol 500gb HDD ktorý som mal rozdelený na systém a na obyčajné súbory.. takže malo by mi to vystačiť lebo som bol vždy na tom minimum..

Myslim, ze to 500GB SSD + 1TB HDD jsou pro tuto chvili idealni.

Casem proste dokoupis dalsi SSD, na ktere das dalsi hry. Zalezi taky jakym zpusobem to pouzivas. Nekdo dohraje hru a odinstaluje, pak staci bohate to co tam mas, ale spousta z nas to dela tak, ze nehcava hry na pocitaci nainstalovane a pak samozrejme casem dojde misto a je treba dokoupit dalsi disk.

Windows a programy, kdyz to prezenu tak 100GB, dejme tomu, ze by mel nechat 100GB volnyho mista kvuli spravne funkcnosti SSD a aktualizacim. Porad zbyva nejakych 250GB mista a teda dejme tomu 4 velke hry. Pak je to jen o tom, jak k tomu pristupuje a jestli po dohrani hru odinstalovava nebo nechava. Podle toho bude casem potrebovat dalsi SSD nebo mu bude stacit to jedno 500GB.

To nacitani je jak ktera hra, nekde se to pocita na sekundy, ale u nekterych vyjimecne klidne minuta a to je setsakra dost. SSD je vylozene vhodne pro hry a nikdo ti samozrejme nerika, abys to tak mel i ty, do nedavne doby jsme vsichni meli hry i OS na HDD a taky jsme zili, ale silne bych doporucil tuto konzervativni a dnes jiz zastaralou myslenku nepodsouvat ostatnim, SSD na hry je opravdu dobry napad a pokud to nekteri na modernim PC nemaji, ochuzuji jen sami sebe.

To nacitani je jak ktera hra, nekde se to pocita na sekundy, ale u nekterych vyjimecne klidne minuta a to je setsakra dost.

- Hlavně u her s HD textury, kdyz vemu poslední hru co jsem hrál byl Fallout 4 kde HD textury při načítaní kola, nebo jen kdyz vylizáš z místnosti/baraku ven, načítaní na pevném plotnovém HDD trvalo ~ 1.30s (vytížení : "čteni" -> HDD100%), kdyz jsem hru přesunul na M.2 tak bezmála 20s (vytížení : "čtení" -> M.2 35%), stejné výsledky podal i Warhammer Total War.
(i ve hrách MP, ale vyhodou, nevím nevím, ano, načte se ti rychleji vše, ale než se kolo spusti, musíš stejně počkat na ostatní, takže jen dřív čekáš :-) , ale vážně, je příjemnejší když nemusíš stale čekat v minutovych intervalech a to neplatí jen po hry, ale i tesi SW, at Pshop, VStudio, nejsme v 90 Disko letech, aby jsme čekali minutu na start Windows když s MSi/FBoot na SSD/GPT-MSata maš vše za pouhé 3s apd).

Nic nepodsouvám může si to zkusit sám a uvidí ostatně to tak chtěl udělat,já teda hry nemažu a mazat nehodlám novej HW mám ca 2 měsíce 8 her na tom D/Black a 250GB už v háji na C/SSD zatím 60GB,ale nemám tam ještě všechno tj SSD by byl po 2 měsících zaplněnej na 310GB a moc by toho teda nezbejvalo když mám v plánu další hry nainstalovat,že se hra načítá minutu tak to se mě nestalo teda ještě takže věc názoru čistě.(ber to tak že dneska je to SSD napálený jak prase,takže většina bere tak tu 250GB a s tím bych byl už stejně pak v háji dneska,takže odinstalovat nainstalovat dokola což nic moc)

načítá minutu tak to se mě nestalo

- Nevím jakou sestavu máš, ale řeč je spíš o herní sestavě s minimum : +- i5/i7 + GTX1060/1070 kde s vykonejšími komponenty, kde si můžeme dovolit HD/4K textury spustit
(a není to jen u HD textures které na to trpí logicky trochu více, kde 1024 se načitá déle než 512 nebo 256 at Mo, jestli s dopadem na vykreslovani i pixel/s nevím, hledal bych ve tmě, to už jme spíše u výpočtu v=GPU/Polygon x ,,)

- Těch her klidně vypíšu víc ze známějších třeba poslední Mass Effect, nebo opět HD/4K textury u ještě známějšího Skyrim, kde načítání je několikanasobně rychlejší , kde jsme z ~ 15-20s na nějakych 5-7s.
("na jedno zahraní to může dělat az 20 minut co jsi z celé hry jen čekal" :i:)

- Ono, není popřípadě problém hru jen přesunout z HDD na SSD/Msata a až hru doraješ, tak ji jen přesunout zpět na plotnový disk, může se to zdát "komlikované", ale v realitě to stačí udělat jen jednou (dejme tomu že to uděláš 1x mesíčně což není katastrofalní, je to zdrama a u některych her jde o pozorovatelný konfortnejší zážitek)

Najprv som chcel dať všetky hry na HDD a na SSD mat iba systém ale teraz nwm.. rozpočet na 500GB ssd nemam a prípadne by som dokúpil specialne ďalší disk na hry

posledný návrh bol mať 250gb SSD a 1tb HDD ale ked hovoríte že SSD je lepší na hry..

to je ako to, že AMD je lepší na strih videa.. ale strihať môžeš aj s Intelom.. len to bude o niečo dlhšie trvať.

zostava vyzerá niak takto: https://www.czc.cz/204092,204591,164760,110330,192 164,185922,180686,168553,107104/kody

zostava vyšla na necelých 44 tisíc kc a som celkom spokojný.. ešte to skontrolujte všetko a prípadne niaku upomienku alebo dačo čo by sa dalo zmeniť.. disky nechám tak.. prípadne neskôr dokúpim (teraz mi na ne už nezostali peniaze) tato zostava mi vydrží tak ako je kludne aj 5 rokov bez upgradu.. OS som do ceny nepočítal.