Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Program na klonování HDD

Zdravím, koupil jsem si SSD (Kingston Now UV400 - 240GB) a chtěl bych na něj klonovat svůj HDD, který má 1TB (170GB zabráno). Potřeboval bych poradit program s kterým bude možné udělat přesnou kopii se vším všudy, takže OS, soubory,hry, drivery... a HDD pak úplně vypustit nebo na filmy atd. Bez toho abych potřeboval CD/flash a aby byl zdarma.

Jenom taková poznámka.
Nejsem si jistý, jak to funguje u aktualizovaných W10.

Ale tento postup, ačkoliv z hlediska uživatele je logický, se nedoporučoval.
Důvodem je, že SSD zapisuje jinak data než HDD a může docházet (díky nezapnutí funkce trim)
k rychlému opotřebení SSD.

Ale možná se pletu, eventuelně jde funkce aktivovat dodatečně.

U toho SSD nebyl prilozen Acronis True Image HD?

U SSD nekterych vyrobcu a Kingstonu take byva tento klonovaci program prilozen, ale je mozne, ze nikoliv u tech uplne levnych, to netusim.

Jinak si musis dat pozor na zarovnani, s tim byva problem, kdyz se klonuje z HDD na SSD.

Nebo můžu hodit windows 10 do továrního stavu a tudíž budu muset klonovat jen windows a drivery. Jde tu o to že mám inst. CD na win 7HP a updatovaný na 10. Nevím jestli by to CD fungovalo protože chci měnit i základní desku a windows je fixován na HDD ne? Takže kdybych chtěl hodit OS na HDD tak bych potřeboval novou licenci nebo to klonování čistého windows. Navíc už si nejsem jist jestli update z W7 na W10 je furt zdarma.

Navíc už si nejsem jist jestli update z W7 na W10 je furt zdarma.

Jak mas jednou licenci, tak bys ji mel mit na vzdy.

chci měnit i základní desku

To bude problem, protoze nainstalovany klonovany OS samozrejme pozna, ze se zmenila deska. Tudiz si klonovanim nepomuzes. Spis bych se ale priklanel k tomu, ze to aktivovat pujde nejhure pres telefon i pri vymene desky.