Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Novy router nejde nastaviť

Zdravím kúpil som si nový router pretože starší mi už blblne tak tiež tp-link.
https://access-pointy-routery.heureka.sk/tp-link-t l-wr841n/
Mám problém s tým, že keď ho chcem nakonfigurovať či už wireless alebo káblom cez pc kde pre konfiguráciu mám zadať stránku tplinkwifi.net alebo iproutra tak mi vyhodí, chyby pri načítaní stránky ako:"nie je možné načítať túto stránku". Internet samozrejme nejde ani na PC ktorý je prepojený cez kábel. Nastavené automatické pridelovanie adries mám. Keď káble prehodím do starého routra všetko ide ako má ale ako náhle prehodím do nového tak nič. Wiffi vytvorí pripojím sa cez noteboook / mobil ale nemôžem konfigurovať tak nejde internet. Neviete mi niekto poradiť čo robím zle ?

Začneme od začátku.
1. Internet ti fungovat nebude, dokud nový router nenakonfiguruješ.
2. Připoj se kabelem. Jakou adresu tvůj počítač od routeru dostane? (příkazové okno, příkaz IPConfig)
3. Do adresního řádku prohlížeče zadej pouze IP adresu routeru ze štítku na routeru. Z vnitřní sítě jsem ještě neviděl, že by router chtěl HTTPS, normálně to ani nebývá povolené

Když ten nový zapojíš tak jak má být,tak se do administrace dostaneš přes zadání IP co je na štítku zespodu routeru,heslo bude admin/admin a tam by mělo být nějaké rychlé nastavené,nebo normální krok po kroku. Maximálně ještě zkus po zapojení router restartovat.

to za predpokladu,že nezakúpil router niekde v nay-shope alebo v datarte,kde poslednú dobu predávajú routre,ktoré evidentne niekto už používal,tam už je dnes výnimka,že človek dostane router,ktorý nemá pomenené default-nastavenia.......takže osobne doporučujem,pokial nesedia zákl.údaje z manuálu alebo zo štítku ako úplne prvé router resetovať.....