Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Základní deska

Čau lidi v PC mám tuhle desku https://www.czc.cz/msi-b85-g43-gaming-intel-b85/13 4462/produkt . Zjistil jsem že je porouchaná, tak bych jí chtěl vyměnit, ale za značku Gygabite.. problém je, že se v tom vůbec nevyznám.. mohl by jste mi někdo zkušený tady poradit jakou koupit? Aby měla stejný vlastnosti.. prej když deska bude stejná, tak nebudu muset formátovat PC, ale stačí jen desku prohodit a vše by mělo fungovat. A k tomu prohození desky.. je to složité? Pro amatéra? Můžu něco zkazit na tom?

Myslim, ze Windows si pri startu kontroluji cpu+desku+disk a jak je z te trojice neco jine, tak ohlasi neplatnou aktivaci. Je treba preaktivovat, driv to nebyl problem pres telefon, ted netusim, musi ti poradit nekdo jiny.

Na uctence, fakture apod.

Pokud koupíš stejnou desku, skutečně nebudeš muset instalovat znovu operační systém. Co se týče výměny, jde toho zkazit poměrně dost, ale pokud jsi zručný, nastuduješ si manuál a troufáš si na to, proč ne.
Je to už starší platforma, takže jestli nechceš instalovat znovu systém, doporučuju koupit tu samou, nebo ostatní komponenty prodat a koupit nové PC.
msi-b85g43