Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem upgrade sestavy

Zdravím,
plánuji menší upgrade "herní" sestavy a chtěl bych slyšet cizí názor.
Momentálně mám i7 2600, 8GB RAM, GTX 1060 6GB a nemám problém na FullHD rozjet na 60fps skoro cokoliv.
Myslíte, že se vyplatí na hry jako PUBG, Rust, CSGO investovat do Ryzen 5 1600, 16GB RAM, jestli to bude takový rozdíl.
V plánu jsem měl jen dokoupit lepší monitor, momentálně mám 23" LG IPS234V-PN a chtěl jsem Dell S2716DG kvůli Gsync a 144Hz.
Otázka je jestli to s tou původní sestavou má cenu, nebo mám ty samý peníze vrazit do toho Ryzenu, ramek a desky.
Díky za názor.

Mezi 1ms a 5ms je rozdil 0. Predstav si to jako silnici, po ktere se muze jet nejvic 80km/h. Jedno auto umi 80km/h a druhe 150km/h, ale pokud pojedou podle predpisu, pojedou obe stejne rychle.

144Hz je super, ale jen pro grafiku, ktera da 144FPS. Ty mas grafiku, ktera ve vetsine modernich hrach da na fullHD maximalne 60FPS, takze k cemu monitor, ktery ma vic jak 60Hz. K nicemu.

A ten monitor, cos bybral ma navic vyssi rozliseni nez fullHD, takze potrebujes nasobne lepsi grafiku.

---

Podle me nema cenu zadny upgrade.

Respektive upgraduj CPU, desku a RAM, ale pak aby to melo realny dopad na vykon, upgraduj i grafiku na GTX1080 a potom muzes zaroven zvazit i lepsi monitor se 144Hz.

Rozumim toreticky co je odezva monitoru, šlo mi spíš o tu praktickou stránku.
Těch 60fps je jen u nových her na ultra nastavení, u ostatních nemám problém mít 90fps+, tak sem myslel že s tim Gsync a 144Hz to právě využiju.
Nechci investovat 30k za novou sestavu jen za cca za 15k vylepšit to co má teď.

- Pro tvou grafickou katu zakup bud :

FHD - 1080p - 120/144MHz - IPS/MVA

- Nebo :

UHD/2K - 1440p - 60/120Hz + GSync - IPS/MVA/TN

- Na 2K stejně budeš konstatně pod 60FPS, proto bude pohodlnejší s funkci GSync, kde teší hry bude lepší zamknout na 30Frames + Gsync.
(GTX1060 = FHD*1080p, GTX1070 = 2K*1440p, GTX1080 = 4K*Xp :i:)

- Kdyby jsi se měl řídit orientačně a porovnat "GTX 1060 6Gb" a FPS vs Rozlišení :

FHD*1080p = 60-120FPS
2K*1400p = 30-60FPS + Gsync
4K*Xp = 30FPS Lock + Gsync

- Jak uz ti nejednou psal 'Redmarx', tvá grafická karta podavá slušný výkon především v rozlišení FHD*1080p a to do 144Hz.

Az na to, ze mas slusnej IPS panel a chces ho menit za podstatne horsi TNko

- "LG IPS234V-PN" je PODSTATNĚ lepší jak "Dell S2716DG" ? :-D Neblázněte ...
(pro tebe skratka TN znamená šunt a prach obyčejný monitor za 3500Kc bude prostě lepší jak 144HZ/-Sync za 10 000Kc, jenom protože ma DALE IPS , nepsal jsi že jsi studoval moitory ? )

TN je bohuzel technologie na ktere se lepsich vysledku dosahnout neda.

- Ale dá.
- Neni TN jako TN, neda se porovnat kancelarské TN do 3500Kc a TN panel za 10 000 (pozorovací úhel, barvy, frekvence, DPort G-Sync/FSync).
(Ano, kdyby slo o monitory ve stejné kategorii, bude IPS/LED urcite nebo ma velkou sanci ze bude lepsi, staci se podivat na monitory IPS v Supermarketech, zadny pozorovci uhel, zadny barvy a pritom lakaji lidi jen na to ze je to ""IPS"")

Neni TN jako TN

Je, omezeni dane vyrobni technologii TN je tam vzdy.

Rozdily v cenach jsou spis v kvalite rovnomernosti podsvetleni atp.

Neni treba se tu o tom hadat, podstatne je to, ze pro nej, pokud chce novy lepsi monitor je, ze za ty penize sezene pekne IPS nebo PVA monitory, ale bohuzel bez G-Sync.

(Mimochodem, ver mi, ze kdyby byl nejaky paradni G-Sync monitor za 10.000Kc, tak uz ho mam doma na stole, ale neni.)

- Dell S2716DG jsem nikdy neměl, nikdy jsem ho na vlastní bulvy neviděl, nemohu soudit (jinak recenze ma paradni), ale některé TN moniory, co jsem obědnaval, nebo ošahával kupříkladu na INVEXU/Brno, Gfest, slušně prekvapili, na prvni pohle z teží poznáš ze jde o panel TN.
(pozorovaci uhel 170C°, QHD, C-1000:1 bych určitě nenazval špatným, ..)