Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak na levný windows

Zdravím, sestavu mám Teda vybranou. Teď ještě os. Jak nejlevněji ale LEGÁLNĚ(žádný cracky) seženu plnohodnotnou verzi win7. Na kolik mě to přijde? Díky
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Co se tyka tech dvou odpovedi tady, tak takovych rad jsem slysel hodne, ale vysledek vzdy byl jedna pani povidala, takze pokud radite nejake sedivky, tak by bylo dobre take napsat, zda mate nejakou osobni zkusenost a jakou. Hlavne teda POW ohledne aukro/ebay, kdyz predevsim na aukru vam muze kdejakej podvodnik prodat cokoli, tak by bylo dobre napsat, ten a ten prodejce, kupoval jsem tolik a tolik licenci a vse OK.

Zacnu teda ja:

Kupoval jsem od Nextkeys Windows 10 Pro OEM spolecne s Kinguin Buyer Protection nekdy na podzim/zima loni a licence od te doby OK. Windows 7 nabizi tez, takze verim, ze take nebude problem, ale samozrejme nemohu za to rucit:

https://www.kinguin.net/cz/category/15083/windows- 7-home-premium-oem-key/

To je prave prodej tech levnych licenci, druhotna licence - nebo-li licence z jineho pocitace, ktera nebyla nikdy pouzita, napriklad sel na PC linux.

Bez interni mechaniky se to dela externi mechanikou nebo si musis pripravit vlastni USB instalacku, pokud umi deska bootovat z USB. U Windows 10 je to jednodussi, protoze USB instalacku uz pripravil Microsoft a dnesni nove pocitace umi bootovat z USB.

Nemyslim si, ze nakup zrovna na Aukru je nejaky velky risk. Maji tam ochranu kupujicich na velmi slusne urovni, tj pokud klic nepujde, tak staci napsat prodejci a hned posle jiny, pripadne staci kontaktovat Aukro, ktere to doresi (samo neni od veci mrknout na hodnoceni prodejce).
Nebudu hazet presny link na Win ktere jsem dohodil znamemu, bylo to tusim za 100 - 150, nicmene funguje to naprosto v pohode. Osobne bych si asi jenom pohlidal aby soucasti nakupu byl i licencni stitek, aby kdybych nahodou ten mail z Aukra vymazal, tak abych mel ten product key "cerny na bilym".

No a vzhledem k slavnemu rozhodnuti EU soudu je vicemene kazda licence Win prenositelna, takze imho neni duvodu krast Win (tj zadelavat si system crackama apod), ty druhotny licence jsou na tohle bomba. :o)

Mam znameho, ktereho na aukru podvedli a aukro mu nijak nepomohlo a nedostal ani to co kupoval ani penize zpet. Takze od te doby si myslim, ze kupovat na aukru obecne je risk. Samozrejme tam pusobi rada duveryhodnych prodejcu, u kterych nic neriskujes a vse je OK, ale narazit se da.

Zostavu si vybral s procesorom Intel 7. generacie (Kaby Lake) G4560 a chces tam Windows 7 ?

Instalacia Win 7 ma problem s chipsetmi Intel rady 1xx a 2xx.
(pisem "ma problem", nie ze sa to neda)

Ale doska MSI B250M MORTAR nema podporu vyrobcu pre Window 7:
https://www.msi.com/Motherboard/support/B250M-MORT AR.html#down-driver

A nakonec Microsoft: Windows 7 už nebude aktualizovaný na počítačoch s procesormi Intel Kaby Lake:

„Váš počítač využíva procesor, ktorý je robený pre najnovšie verzie systému Windows. Keďže procesor nepodporuje verziu Windowsu, ktorú práve používate, vášmu počítaču budú chýbať dôležité bezpečnostné aktualizácie"

https://www.gamesite.sk/hw/novinky/28161-windows-7 -a-8-1-uz-nebude-aktualizovany-na-pocitacoch-s-pro cesormi-amd-ryzen-a-intel-kaby-lake

Nechces to prehodnotit?

Takže win 10 bude lepší?

Windows 10 bude lepsi tak v roku 2025, ked vobec este bude existovat. (šmajl)

Tie "samé špatné ohlasy" su na webe nielen zo srandy, tych problemov je naozaj dost.

Ale problem je ten, ze Windows 7 rozbehas, len ked si "znaly" a chces tomu venovat hodne casu (a vela sa naucit).
Ked OS prilis nemilujes a pocitac chces vyuzivat inak (hry), tak zbytocne nebojuj.

Ale (ako vzdy) su dve moznosti:
1. kupit licenciu na Windows 7 a nainstalovat ju (mozno s pomocou kamarata znaleho). Potom urobit binarnu zalohu systemoveho disku (a archivovat).
2. este stale sa da Upgrade na Windows 10 (staci sa tvarit ako invalid)

Potom mas platne dve licencie (asi nie sucasne, ale to neriesim) Windows 7 a Windows 10
Mas potom dost casu, pre ktoru verziu sa rozhodnes.

Okrem toho pocitacovy svet stale zije. Uz sa patra, ako Microsoft rozlisuje Skylake a Kabylake a urcite sa najde metoda poslad tuto resrikciu "do hovien".

Pc si nechám sestavit u czc. Když jim tam pošlu tu licenci s kódem a popřípadě CD co bych dostal/tu flešku, poradí si tam s tím?

Zeptej se jich a dej sem vedet, ale jsem presvedcen, ze nikoliv. Pokud si Windows nekoupis u nich, tak ti ho tam nenainstaluji. Budes muset sam.

Takže win 10 bude lepší? Slyšel jsem na něj totiž samé špatné ohlasy.

Jsou lidi, kteri presne vi, proc potrebuji Windows 7, pak neni duvod je tam nedat. To, ze jsi slysel co jedna pani povidala a vlastne vubec nic nevis, ukazuje, ze vlastne chces Windows 10, ktere jsou jedinne oficialne podporovane pro tvuj budouci pocitac. A samozrejme dnesni pocitac = 64 bit verze Windows 10.

Tak to máš super. Stačí sehnat si ten klíč-třeba ten z Aukra, co jsi uváděl a doma jen aktivuješ :-)

Oni možná tu aktivaci neprovádí z důvodu, že pokud jim zákazník pošle neplatný nebo již použitý klíč tak to samozřejmě nepůjde a jak znám lidi, tak by si ten zákazník mohl stěžovat, že ten klíč byl platný a měli by zbytečné problémy... Ale to je jen můj názor.

Edit:Jestli budeš kupovat tu licenci z Aukra, nezapomeň uvést, že máš licenci na "Windows 10 Professional"

Máš to tam napsané,překopíruji ti to. Podmínky aukce:
Dodání klíče probíhá elektronicky prostřednictvím e-mailu.
Předmětem aukce je licenční klíč pro operační systém Windows 10. Informace o stažení a tvorbě instalačního média mohu poskytnout na požádání.

V podstatě si kupuješ jen elektronickou licenci. Bůh žehnej Americe,ať ti to funguje k tomu,co musíš někde stáhnout.Puknu smíchy,jak ti Aukro řekne - Windows si najdi na Ulož.to