Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Porad pruchozi port-forwarding u routeru?

Zdravim digitalni obec. Pouzivam pro u-Torrent port forwarding (virtual server) na lowendovem routeru "TP-Link R402Mv2" (nesmejte se, chodi docela dobre, za petikilo :-p). Mam nastavenu "diru" na IP jedne z masin a specificky port. Taham z torrentu jednou za mesic, po stahovani forwarding zakazu. Jaky byl muj udiv, kdyz jsem vlezl do nastaveni routeru - forwardovani portu jsem nemel povolene a u-Torrent stahoval vesele dal. Zde dotaz: jedna se o chybu FW receneho routeru, ci o nejakou "vlastnost" torrent clienta? Nechapu to a rad bych se dozvedel pricinu deflorace. Predem dik za pripadnou odpoved...

forward sice ano, ale NAT je aktivni.. vsak rikam, spojeni vychazi z tveho pc, ma priznak NEW.. router si drzi port otevreny a ceka na odpoved, kterou automaticky preklada ke zdroji prvniho paketu. Prijde odpoved a spojeni si nastavi priznak na established.. dokud proudi pakety drzi se kanal otevreny. Kdyz prestanou, vyprsi timeout a spojeni se rozpadne.