Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafická karta / ovladače prosím o pomoc

Dobrý den skládal jsem si PC, nastaloval Win(10) ovladače MB ve správci zařízení vidím, vidím i procesor, ale počítač prostě nevidí grafickou kartu.

CPU Intel Pentium G4560 (3,5 GHz, 3MB, LGA 1151) BOX, KabyLake
HDD Seagate BarraCuda 7200, 3,5" SATA III, 64MB - 1TB
MB ASUS PRIME B250M-PLUS, B250 (mATX-omylem s doporučením od nějakého rádce zde v jiném topicu)
RAM Kingston 2x4GB DDR4 2133MHz CL14 (HX421C14FBK2/8) HyperX Fury
ASUS GTX 1050TI

problém nastal v tom, že nejde naistalovat sw "NVIDIA" duvod "instalační aplikac NVIDIA nemůže pokračovat" ---> tento ovladač grafiky NVIDIA není kompatibilní s touto verzí Windows, což nechápu. Ještě předtím byl problém v otm, že nešel nasitalovat ovladač na nic ale to se vyřešilo tím, že ovladače už tam byly (MB). Grafika je zapojena při startu se zatočí větráčky poté se netočí (nerozumím proč) nemá externí zapojení ze zdroje takže je čistě v základce a vše by mělo fungovat, prosím o radu, sjem už fakt zoufalí, konzultoval sem to i s klukem v oboru a ten už taky neví co s tím, napadlo mě zkusit naistalovat win 7 ale při instalaci na mě vyběhlo upozornenní že chybí ovladače a nepustilo ěm to do samotné instalace.

omlouvám se za chyby, ale jsem už tak zoufalý, že to ani nekotroluji ... Kdyby to bylo pro mě není problém, ale PC bylo stavěno pro bratránky a sere mě, že když chce člověk pomoct tak se vše kurví .

ovladače MB už dle správce zařízení v pc jsou jako by po instalaci se nahodili, nevím jak to vysvětlit, nebo po připojení k internetu se stáhl i s aktualizací, pokud ot jsou hlouposti omlouvám se, ale neumím si to jinak vysvětlit, ovladače jsem samozřemě zkoušel stáhnout přímo z https://www.asus.com/support/Download/1/50/9/12/6A jeY3jaBKoj95dr/30/ pro win10. Grafika: 109860 win mám 64b

Windows 10 už prý dokážou přes WinUpdate nainstalovat správné ovladače pro většinu HW. Ovšem až tak moc bych tomu nevěřil, může jít jen o tzv. generické ovladače, s nimiž to sice nějak jede, ale nemusí podporovat všechny speciality.
Správný ovladač pro grafiku: http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/ 120486/en-us
Server geforce.com. co uvádíš, u mě nefunguje, vidím jen bílou stránku...

... Ještě předtím byl problém v tom, že nešel nainstalovat ovladač na nic...

Jak se to projevovalo? Něco to hlásilo? Co přesně?

... problém nastal v tom, že nejde naistalovat sw "NVIDIA" duvod "instalační aplikac NVIDIA nemůže pokračovat" ---> tento ovladač grafiky NVIDIA není kompatibilní s touto verzí Windows, ...

Podívej se do Prohlížeče událostí na detaily té hlášky, jestli z ní nevyčteš něco víc.

Co bych udělal:
1. Nepíšeš nic o zdroji, třeba je vadnej nebo nestíhá. Jako první bych zkusil vyměnit právě zdroj.
2. Otestovat RAMky: MemTest86+ -> Sstáhnout ISO -> nahrát na USB flash / vypálit na CD (oboje musí být bootovatelné) -> nabootovat -> nechat otestovat více průchodů, ideálně přes noc. Nesmí se objevit ani jedna chyba.