Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Střih videa full HD s videem 4K ?

Zdravím, mám asi takový nový dotaz, ale nemám v tom pořád moc jasno.

Když natočim videa na full HD (120fps) a ( 60fps) a 4K (30fps) a pak to budu chtít sestříhat a vyrendrovat, tak co to pro mě znamená ve finále? Ztráta kvality 4K? A tedy zbytečné záběry ve 4K? Nebo daná čaśt točená ve 4K se bude zobrazovat ve 4K rozlišení? De mi především asi o to, že když natočim video v určitém formátu za účele zpomaleného záběru (FHD 120fps) anebo přiblížení třeba (4K), tak konečná kvalita bude stejně těch 60 fps fhd?

Díky moc!

FPS je otázka rychlosti snímání za účelem zpomalení rychlého děje (pro tento účel se používá 60 nebo třeba 120 fps (snímků za sec.) a ne až tak otázka kvality. Pokud bude u výstupního formátu po setříhání a dalších úpravách nastaveno jiné rozlišení než byl snímek natočen, při renderování ho videoeditor přepočítá na nastavené rozlišení. Osobně si myslím, že FHD rozlišení bohatě stačí u amat. videa, ledaže by bylo profesionálně natočeno (stativy, stabilizace atd.) sestříháno a přehráváno výhradně na TV ve 4K, pak tedy 4K (náročné ve všech směrech na výpočetní výkon při jakékoliv editaci a renderování)