Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový externí disk na fotky a videa.

Dobrý den,
chtěl bych si koupit nový externí disk primárně na zálohování fotek a videí.
Ideální cena kolem 1000,- maximálně těch 1500,-.
Jelikož nemám dostatečné znalosti na výběr nejlepšího disku-poměr cena/výkon(spolehlivost), tak nechám výběr na vás.
Děkuji a přeji hezký den.

nic takového jako "nejlepší externí disk" neexistuje. všechny usb disky jsou rizikové pro uložení dat.
uživatelé je neumí odpojovat, windows lžou o okamžiku odpojení, a samozřejmě hrozí nehody typu pád na zem, ztráta, šifrovací vir, ...

1) vzhledem k riziku může být usb disk pouze jednou z možností zálohování, data je zároveň nutné mít ještě na druhém mástě.
2) když už chceš mít tak nespolehlivé médium, je lepší koupit zvlášť usb3 box a sata disk. proč, to poznáš při první poruše, kdy nepůjde obsah usb disku vyčíst.
3) doplňkovou možností k 1) je druhý pevný disk v pc. chce to kázeň ať zůstane jen záložním a ne pracovním diskem, kdy si člověk přepíše originály.

skôr nadobúdam podozrenie,že za kazivosťou wd elements nejakým spôsobom môže windows ako taký,mám ešte prvé elements čo wd vyrobil,frčia pod suse linuxom a macos a neodišiel ani jeden,mám prastaré pôvodné maxtory,takisto neodišiel ani jeden z nich,jediné čo boli k.o po cca troch rokoch boli disky od seagate,iná situácia je pod windows,tam ako čítam a vidím,všeobecne tá kazivosť diskov je velmi velká,či je príčina v OS,alebo v low-end komponentoch z ktorých sú počítače,kde prevláda windows stavané,ťažko povedať,ale všeobecne sa dá z toho všetkého odvodiť že wd elements kontra počítač s windows nieje príliš optimálna kombinácia,aj keď ja osobne môžem povedať v podstate to isté,že mám wd elements velké množstvo kusov ,mám ich dlho a nemôžem na ne povedať jediné zlé slovo..................trošku off topic,ale len mierne,neviem čo sa deje v tábore Seagate,ale dnes sa dostávajú do predaja znovu externé disky pod značkou Maxtor,ale už pod spoločným podnikom Maxtor-Samsung,uvidíme čo vznikne z tohto spoločného diela,v minulosti,keď Samsung začínal vyrábať disky,robil mu ich ako OEM partner práve ešte vtedy samostatný Maxtor a tie disky držia bez problémov dodnes.....