Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přepěťová ochrana při zapnutí vyhodila pojistky

Zdravím,
koupil jsem si prodlužovačku s přepěťovou ochranou. Zapojil do ní počítač, monitory a dokovací stanici na disky. Když jsem tu ochranu zapnul, jen blikla a ve vteřině to vyhodilo pojistky. Po nahození pojistek už se to nestalo.
Může být něco s kompem, nebo tou ochranou? Včera mi totiž odešla grafická karta, tak bych byl nerad, aby se to s*alo dál.

Zdroj v PC 850W Corsair 850i

Díky za názory!

Jeden PC a jeden monitor a jeden disk by nemalo nic vyhadzovat. PC zdroj mava spravidla na vstupe NTC na obmedzenie, a ostatne veci su velmi slabe aby nieco sposobovali. Ja tipujem podobne ako uz niekto pisal ze asi buchol varistor v predlzke, alebo nieco v nej (kondiky ak tam su nejake). Mal si ju skusit najprv zapnut len samotnu, bez zariadeni.

Sviteni a chraneni su 2 uplne nezavisle veci.
"Prepetova ochrana" z elektroojeb obchodu je nezmysel. A zrejme je aj vadna, ked to vyhodilo poistky. Svetielko je tam len pre srandu, nic neznamena. Resp. cele to je len pre srandu.
P.S. vada moze byt samozrejme aj v zdroji, ale skor tipujem tu predlzku.

Ale hovno nemec. Lidl je siet lacnych discount predajni, predavaju cinske noname. A predlzka sa nekupuje v potravinach.
Ked chces tak si to nechaj, je to vpodstate uz jedno, ked to uz buchlo. Ja by som tomu ale radsej neveril, tazko povedat co s tym mas teraz robit. Ja take veci nosim do zberu elektroodpadu den po kupe, obcas tiez sa necham ojebat, clovek sa nepouci.

z Lidlu, made in němec ... za tři stovky

ne, to vůbec není šmejd. neobyčejná kvalita té věci prostě nejde zaplatit, tak to rozdávali skoro zadarmo.
příště si najdi, co to znamená "diskontní řetězec" - to je takový lepší vietkong. čili třeba lidl, penny.

není na 100%, že závada je v tom čínském krámu. ale nahrazením za normální = spolehlivou prodlužovačku bude jasněji.