Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno IP Kamera z Číny, neviem si rady, prosím pomôcť

Zrejme nešťastnou náhodou a vlastnou blbosťou som si vybral modul IP kamery, ktorý neviem rozchodiť.
Kamera :
Model:GQ960JP-SW-V50
Main Chip:J20/T10
Encryption Chip:I5010
Image Sensor:OV9750
Modul som kúpil som na www.aliexpress.com/item/960P-HD-IP-Camera-Module-1 -3-Megapixel-CMOS-Monitoring-Probes-Network-Chip-O V9750/32720388935.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.ZnqMI a .
V sieti kameru vidím na adrese 192.168.1.106, no pri nalogovaní cez prehliadač požaduje inštaláciu QuickTime, ktorú nainštalujem do Win 7. Po reštarte PC spustím QuickTime a následne v prehliadač zadám IP kamery 192.168.1.106, prihlásim sa do kamery a zase pýta inšláciu QuickTime, ako keby nebola nainštalovaná. Tak to ide dookola. Obraz kamery nevidím ani v VLC ak zadám rtsp://admin:admin@192.168.1.106:554/11.
Už si neviem rady, predajca robí zo seba mřtveho chrobáka.
Poprosím ak viete ako ďalej, poradte.
Ďakujem.

potvrzuju, pro nastaveni je potreba oprasit MSIE a doinstalovat pripadne QT, v nicem jinem to fungovat nebude. Jako - sw u techhle kamerek je straslivej, ale chce jen protrpet prvotni nastveni - stream samotny si pak otevirat treba ve VLC, a z kamery povolit RTSP - priklad u podobne:

rtsp://192.168.0.100:554/user=login&password=heslo &channel=1&stream=0.sdp

Jo a pocitejte s tim ze kamera ma urcite nejaky backdoor pro cinany.

Optiku mám pripojenú k modulu.
Inštaloval som QuickTime 7.7.9 pro Windows DL837
Teraz som skúšal v VLC rtsp://192.168.1.106:554/user=admin&password=admin &channel=1&stream=0.sdp a nič.
Neviem sa dostať do kamery aby som nastavil rtsp, ktoré je zrejme vypnuté.
Ja sa s tým babrem už 3 dni a neviem sa pohnúť.
Ďakujem, že mi radíte.

Do nastavenia modulu kamery cez prehliadač sa nevieš dostať, preto je mi trochu čudné, že IP adresa 192.168.1.106 - to je východzia od výrobcu ?

1. ONVIF Device Manager
tam nájdeš RTSP URI, ktoré môžeš zadať následne do VLC... nejaké výmysly "rtsp://admin:admin@192.168.1.106:554/11" a pod. fungovať určite nebudú... :-D

2. IP Camera Viewer
tento sw by mohol automaticky prejsť celú Tvoju sieť a nájsť kameru, prípadne ručne pridáš...

@pme veľmi pekne ďakujem ;-) VYRIEŠENÉ
Tvoja rada a ONVIF Device Manager mi spravil dnes radosť. Už vidím obraz aj v VLC.
Na budúce si radšej objednám modul Hi3518E, alebo H3516C. Čítal som, že s tým by nemali byť starosti.
Prajem všetkým pekný večer.