Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jde opravit notebook polity pivem?

Stala se nam nemila vec, na otevreny notebook zapnuty se nam vylilo pivo. Prislo se na to az rano, kdy dole z notebooku stale teklo pivo, protoze v tom notebook do rana stal na stole. Ted notebook nejde. Stalo se nekomu neco podobneho treba s limonadou? Co se s tim da delat a pujde to opravit?

pokud se chmelomoku povedlo vypnout jedoucí notebůů (a je tam zateklý několik hodin), vidím to spíš na sportovní disciplínu "hod acerem".

celé rozebrat, umýt lihem (ideálně v ultrazvukové lázni), sušit 1-2 dny.
zkusit pak zachránit data z disku (připojit ho k jinému pc).

Lieh nie je pravé orechové. Je agresívny. Ideálne je rozobrať a nechať vymočiť HW komponenty zatopené v čistej destilovanej vode (nie v demineralizovanej), aby sa cukor z nápojov (prípadne kyseliny) fest rozpustil.

Potom na 45°C nastavená teplovzdušná trúba kde nechať diely aspoň 48 hodín sušiť. Voda sa musí vysušiť hlavne z vodičov pod bužírkami a izolantami vodičov, čo je dlhodobá záležitosť odparovania a sušenia.

Tohle bude pravděpodobně konečná…

Jak píše Wikan, modlit se, aby šlo zachránit alespoň data z disku - pokud tedy nejsou zálohovaná i jinde.

Případná oprava (výměna základní desky atd.) může být klidně dražší než je cena tohoto notebooku.