Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pokles fps na novem windowsu

zdravim, mam 2 original windows 8.1 a windows 7, puvodne jsem mel na ntb windows 7, a musim rict ze i gta 5 mi na nem sla na high detaily na 30 fps,i ostatni hry, mel sem v nich treba 150 fps, a podobne, pak jsem si dal windows 8,1, a hned jak sem si dal windows 8.1 tak jsem zkusil ty same hry, a jdou mi sotva na medium, na windows 7 kde sem mel treba 200 fps, tak ted mam 40-50 maximalne, ovladace mam nainstalovane ze strany nvidia, v control panel nvidia to mam nastavene na vykon ale fps hrozne male oproti windowsu 7, treba gta san andreas sem na windows 7 hral na 1980x1200 na very high detail a mel jsem 100 fps stabilnich, ted mam tak 35-40, diky za odpovedi

intel core i5
geforce gt 555m + intel hd 3000
8gb ram
windows 8.1 64bit

začíná se instalací driveru chipsetu "Intel INF Update Driver", jiný postup je špatně.
když nemá výrobce ntb podporu, můžeš zkusit hledat i u intelu:

Intel Čipová sada HM65 Express

po chipsetu restart, teprve potom další ovladače.
rozumnější bude návrat k win7, samozřejmě opět se správnou instalací.

jedna technická: nejnovější ovladače se netestují se starými modely grafik, ještě k tomu s osekanými mobilními verzemi.

Pri instalacii OS na notebook (nemyslim len nasypanie suborov z media), to chce urcity postup.
Aj ked instalacka Microsoft obsahuje nejake genericke ovladace (aby vobec mohla instalacia prebehnut),
su to len zakladne (genericke) ovladace.

Neznaly "instaleter" , ked sa pokusa nainstalovat svoju hyper-super grafiku, bude sklamany.
Mozno sa vyskytne hlaska, ze dane zariadenie neexistuje.

Napred treba nainstalovat "PODPORU ZAKLADNEJ DOSKY" (chipset utility), aby OS vedel komunikovat so zariadeniami. lední brtník, 24.07.2017 13:27

Za druhe si treba uvedomit, ze "geforce gt 555m" neni samostatna grafika, ako o stolaku. Nema samostatne vystupy, ale vyuziva (posiluje vykon) danej grafiky, takze napred musi mat "intel hd 3000" vsetky potrebne ovladace.

"ovladace sem stahl na nvidia" , chyba, Tvoju graficku kartu nevyrobila nVidia, ale Asus.
Vyrobca GPU (graphics processing unit), nemoze tusit, ako ju dany vyrobca osetri a aplikuje v danom HW, dokonca spolupracu s intel hd 3000.

Rozlisujme GPU teda chip a graficka karta. Mam dosku od Asus-u, je tam chip od Intelu, ale netvrdim ze je to doska od
Intelu.

Nechapem jaky mas dovod davat tam W8.1? Mas na neho vobec licenciu? Daj tam nazad W7.

Ked uz tam chces mat silou mocou ten W8.1, tak chod najprv do windowsupdate a nechaj ho updatovat a restart a tak dokolecka az kym nic nenajde. Rezervuj si na to ais pol dna. Potom to nechaj hodinu tak nech sa to ukludni a urobi udrzbu a ine hovaidny na pozadi. Povypinaj defrag na pozadi.
Nainstaluj spravne ovladace pre VSETKY grafiky, a rozne verzie, neni to jedno. Idealne keby si nasiel nieco na webe vyrobcu toho ntb.
A porovnaj si ze jake rozlisenie si mal predtym v tych hrach nastavene a jake mas teraz, a pripadne aj nastavenie AA a AF, neni to jedno. Ked si mal napr. predtym AA a AF vypnute, a nepamatas si to, tak to mohol byt sakra rozdiel. Apod.