Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Excel: globální zákaz vodorovného posuvníku

Excel 2007, předpokládám, že další verze na tom budou podobně…

Chci globálně zakázat vodorovný posuvník (listů). Prostě mi všude překáží. Jednotlivě, pro konkrétní sešit, to jde nastavit, viz obrázek

[29320-posuvnik-png]

Mně ale jde o globální zákaz vodorovného posuvníku, ve všech vytvořených i v budoucnu vytvořených sešitech (xls, xlsx, xlsm). Jde to vůbec nějak?

Díky.

Podarilo sa?
Ak by to nevyhovovalo (bez posuvníka vyššie uvedené riešenie totiž bude otvárať až nové súbory, ktoré sa budú zakladať na novej šablone), existuje možnosť (otvárajúca všetky, t.j. i staré súbory bez posuvníka):

V osobnom zošite makier (Personal.xlsb, ktorý sa otvára neviditeľný na pozadí Excelu ale vidíš ho v zozname objektov v okne Projekt, Editora VBA) do modulu makier zošita pre udalosť Open napísať:

Private Sub Workbook_Open()
    ActiveWindow.DisplayHorizontalScrollBar = False
End Sub