Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno DVD disk nahraný v rekorderu mi NTB nepřehraje

Zdravím,
nahrál jsem z televize film na DVD rekorder. Rekorder vypálil na DVD disk. Disk vložím do NTB a nepřehraje, ani nenačte. Odhaduju, že problém je Win 10. Už jsem to delší dobu nedělal, ale když jsem měl v NTB Win 7, tak to fungovalo bez problémů. A nic jiného jsem nezměnil. Teď jsem vyzkoušel dva noťasy, oba s Win 10 a ani jeden to nevzal. Ani W M Player ani VLC. ( Vím, že je to archaismus, umím si stáhnout někde film a dát ho kamarádovi, třeba na flešce, ale zase po dlouhé době jsem to takhle potřeboval udělat znovu a ono nic. Samozřejmě, že když dám disk zpět do rekorderu, tak ho krásně přehraje).
Kde může být chyba? děkuji

Niekedy je potrebné vypálený disk (DVD) uzavrieť. Pokiaľ sa používa DVD-RW - nie je to žiadna tragédia, pretože ten sa dá použiť viacnásobne (v DVD rekordéri sa dá tzv. formátovať, čo vymaže DVD a pripraví ho na záznam).
Možné je i to, že DVD rekordér (neznámej značky, výrobcu) nahráva vo formáte, ktorý (slávne) Win10 nepoznajú (možno AVCHD).

Čítaš, čo píšeš? Na SVOJOM DVD nahral! Nerieš nejaké legálne DVD, autorské práva. Píše, že ani VLC, ani WMP neprehrá.
Preto som písal, že možno DVD rekordér používa svoj formát, možno že nemá uzavreté DVD.

V tomto prípade - tvoje rady sú na dve veci: na H***O a na P**U!

A ty čteš? Nební řeč o legálním DVD, řeč je o legálním programu pro přehrávání DVD ve WIN 10 abych to přeložil i pro méně chápavé. Pravdu máš v tom, že DVD nejspíš nebude uzavřené - DVD rekordéry tomu říkají finalizace což je totéž.

Nuž teda neviem, či sa sám chápeš.
Alebo chceš snáď naznačiť, že VLC Player (open source) je NELEGÁLNY program? Alebo WMP je NELEGÁLNY program?
Že má Win10 - OS nemá dôvod akokoľvek blokovať LEGÁLNY a open source program (ibaže by ten program nepracoval vďaka svojmu kódu vo Win10).

Rada pre teba: prestaň fajčiť tú NELEGÁLNU trávu.....:))

Ono isty cas bolo naozaj cosi patentovane a licencovane (ci nejaky mpeg2 dekoder alebo cosi s dvd) preto boli tie dvd prehravace za prachy. vlc neviem jak to ochcal, google nasiel toto http://www.zdnet.com/article/if-vlc-can-ship-a-fre e-dvd-player-why-cant-microsoft/ nechce sa mi to uz citat neznasam taketo licencovania specifikacii, licencovanie specifikacii by mali zakazat a chamtivych licencnych hajzlov pozatvarat.
(ked si precitas ten clanok tak zistis ze ta legalnost VLC nebola alebo neni az tak cistucka, ptz. proste len prehlasili ze vo francuzku patent neplati a chodte sa bodnut :D) Ano tak treba. Jebnute licencie specifikacii.

Dík a omlouvám se všem, ( i když semtam si to někdo nepřečetl asi celé).
Chyba na mé straně: disk se musí na konci v rekordéru Finalizovat... a já na to už zapomněl. Dodělal jsem a jede jak v WMplayer , tak na VLC.
Omlouvám se, jede to.
Dík za postrčení, J.J.