Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade na win 10

Dobrý den,
při prodeji NTB, chci přístroj uvést do továrního nastavení, které je uloženo na disku, což je W7. Ten jsem upgradoval na W10, který běží nyní. Pokud dám tovární nastavení, vrátí se to na W7, nebo zůstane holý W10?
Děkuji

A jak to máš dlouho na těch desítkách? Už tam nemáš volbu vzít vše zpět a vrátit se? BTW na mém Aceru se mi to povedlo zpět na sedmičky v klidu. Upgrade jsem dělala tím zdarma co se mi stáhlo do noťasu a viděla jsem to vpravo dole u hodin. Jenže kámoška má Lenovo a u ní to nefungovalo. Obě jsme měly ty desítky stejně a stejnou dobu.

w10 ti přepsaly bootloader, návrat do továrního nastavení při bootu už podle mě nefunguje = nabídka po zapnutí.

win10 nabízí jakousi obnovu do původního stavu, ale návrat na starý systém funguje jen měsíc.
pak už ti nechá nějaký první stav w10 (pochybný upgrade z rozvrtaných w7, starší stav nezná).
anebo to na 50% spadne - to jsou ty upgrady, co se tu rok řešily dokola.

disk zformátuj, pak ho přepiš terabajtem ordinace v růžové zahradě.
přilož k tomu instalační dvd w7 + cd stažené ovladače - ať si tam nainstaluje sám co chce.

kdybych kupoval notebuk v bazaru, štítil bych se sáhnout na cizí nainstalovaný systém. ale kupující bfu to třeba vidí jinak.

dobré vědět.
s recovery oddílem to bude fungovat navěky - pokud upgrade na win10 nepřepíše startovní nabídku v bootloaderu.

jak znám tupost mrchosoftu a jeho neustálé házení klacků uživatelům pod nohy (viz popisované zkrácení doby návratu w10->win.old z dosavadního měsíce na 10 dní), považuju za zázrak, že to zatím funguje.
ale těch creature update ještě bude ...