Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wi-Fi repeater - přijímaní a odesílání emailů

Zdravím všechny!!

Mám takový menší problém s wifi repeatrem a to, že když se připojím na repeater a chci poslat email z emailového klienta (Outlook), tak ho prostě neodešle. Jakmile se připojím normálně na router, tak zpráva se odešle a to samé se děje když mi někdo pošle email. Repeater je z číny (aliexpress) funguje až na tuhle věc naprosto v pořádku. Dokázal by mi někdo prosím pomoct??

Ahoj, tady máš výpis z ipconfigu:

Windows IP Configuration

Host Name . . . . . . . . . . . . : PC
Primary Dns Suffix . . . . . . . :
Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid
IP Routing Enabled. . . . . . . . : No
WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No

Wireless LAN adapter Wi-Fi:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Broadcom 802.11a – síťový adaptér
Physical Address. . . . . . . . . : 2C-33-7A-EE-C5-59
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Wireless LAN adapter Připojení k místní síti* 2:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft Wi-Fi Direct Virtual Adapter
Physical Address. . . . . . . . . : 2E-33-7A-EE-C5-59
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Ethernet adapter Ethernet:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GBE Family Controller
Physical Address. . . . . . . . . : F0-76-1C-A1-3B-D8
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::f887:6bf4:9441:d500%15(Preferred)
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.1.108(Preferred)
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Lease Obtained. . . . . . . . . . : pondělí 24. července 2017 16:34:43
Lease Expires . . . . . . . . . . : čtvrtek 27. července 2017 17:33:57
Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.1.254
DHCP Server . . . . . . . . . . . : 192.168.1.254
DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 217085468
DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-1F-9C-1C-3D-F0-76-1C-A1-3B-D8
DNS Servers . . . . . . . . . . . : 100.64.255.1
8.8.8.8
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

Ethernet adapter Ethernet 2:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Anchorfree HSS VPN Adapter
Physical Address. . . . . . . . . : 00-FF-17-50-52-61
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Tunnel adapter Připojení k místní síti* 3:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft Teredo Tunneling Adapter
Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Tunnel adapter isatap.{8CE97D7E-D165-48CA-9353-EC4AF2EF3A4B}:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter
Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Tunnel adapter isatap.{C1194077-063D-4C6C-BD67-8B792E5FB1E6}:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter #4
Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Nastavení za repeatrem je rozuměno nastavení routeru?

A repeater tady: https://www.aliexpress.com/item/Wireless-WiFi-Repe ater-Signal-Amplifier-802-11N-B-G-Wi-fi-Range-Exta nder-300Mbps-Signal-Boosters/32623694001.html?spm= a2g0s.9042311.0.0.tOjhKc

Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.1.254
DHCP Server . . . . . . . . . . . : 192.168.1.254
DNS Servers . . . . . . . . . . . : 100.64.255.1, 81.19.33.2, 8.8.8.8

podle směsky dns jsi připojený k routeru poskytovatele, snad bez nenastaveného repeateru v cestě.
dns1 je bůhvíco (špatně?), dns2 je nějaký hosting? čd-telematika, až dns3 je google=funkční.
tady máš ip od upc. co máš ve skutečnosti za providera - proč ten chaos ve veřejné ip a v dns?

vypadá to, že router nastavuje dhcp adresy klasicky od 192.168.1.100 nahoru. repeater by se nastavil přes lan konektor staticky třeba takto:
lan ip / maska ... 192.168.1.253 / 255.255.255.0
gateway ... 192.168.1.254
dns ... 192.168.1.254

1) repeater nastavíš buď tak, že od výroby poskytuje dhcp připojení a spojíš se s ním přes pc,
2) nebo poskytuje funkci wps a musíš si přečíst návod k wps na routeru.
3) nebo je návod v čínštině a můžeš ho klidně hodit z okna.