Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kabel sítě Ethernet se podobá telefonímu kabelu

Ahoj,

ráno jsem pustil pc a nejde mi internet.

Mám zapojený pc přes kabel do routeru.

Zkusil jsem ten samý kabel zapojit do jiného pc, funkční. Zkusil jsem jiný kabel do jiného pc, funkČní. Zapojil jsem jiný kabel do pc kde nejde internet, vyzkoušel jsem jiné zdířky na routeru a stále nefunkční.

Pokud dám řešení problémů, tak mi to napíše:

Kabel sítě eternet se podobá telefonímu kabelu, ale konektory na jeho koncích jsou větší. Zapojte tento kabel do otvoru úmstěného na zadní nebo boční straně počítače.

Co s tím? Jíž si nevím rady.

Shrnutí: kabel funknční, jiné jsem zkoušel, zdířky jiné(na routeru) jsem zkoušel. Restart pc ani routeru nepomohl.

Díky za každou radu.

Četl jsem to několikrát, ale nepochopil. Odpovím ovšem na konektor - on typ RJ je to v podstatě telefonní konektor.
Nač se restartoval router, to také nechápu, pokud je to opravdu restart a ne jen odpojení napáječe ze sítě. Zda NIC je aktivní v BIOSu, ve správci HW, atd, to také ne.

Nejde internet je slaby popis.
Mal si sa pozriet, ci mas spravne instalovanu sietovku, ci odosiela dhcp requesty a ci dostava odpovede. Takisto sa da v oknach pozriet aku rychlost si sietovka dokaze vyjednat s protistranou.
Potom sa mozeme pohnut dalej.
Btw v praxi sa mi uz stalo, ze s istym kablom iste sietovky sli a ine zase nie...zalezalo na chipe.

iste sietovky sli a ine zase nie

To se mi také stalo. Některé karty a routery si nechtějí rozumět s kříženým kabelem, jestli to je jeho případ. Taky se mi stalo, že to byl RJ nějak blbě zmáčknut, při zkoumání lupou některé drátky zástrčky byly víc zalezlé, v jiné kartě to fungovalo, v další nikoliv. Po "srovnání" jehlou to pak bylo ok ve všech kartách. Holt je to někdy čarování... :-)

PS: Dokonce mám veselou příhodu z natáčení. Jedno PC se nám nechtělo spojit s routerem ani náhodou, dělali jsme vše, možné i nemožné. Ze srandy jsem kolegovi řekl, aby tam dal ten kabel obráceně. Zasmál se, polplácal se po čele ale zkusil to. Rázem vše fungovalo. Když jsme překonali úžas, tak podrobným zkoumáním zjištěn o milimetr kratší (asi aušus) zástrčka, v PC to mělo kontakt, v routeru ne. :-)