Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zostava PC

čaute vyberam pc pre mladsieho brata, hra často GTA V... vybral som niečo ale možno to je zle takže vas poprosim ak by tam nieco nesedelo tak dajte nejaku alternativu
g04vl6 graficku karu mu davam svoju MSI Radeon RX 480 GAMING X 4G pc bude pomerne len na GTA V a možno black desert online dakujem

- V tvém případě, bych raději do nové sestavy na delší dobu popřemýšlel spíš o variantě s "Ryzen 5 1500X + RAM s vyší frekvenci, kupříkladu 2666MHz, dle zakladní desky co ho bude doprovázet."

*Vysi frekvence (+ 16Mb Cache L3)
*Vykonejší
*Odemklý násobič/Unlocked
*Podopra vyší pracovní frekvence RAM
* 2X vice logickych procesoru 8Core vs 4Core
(pribalený chladič, který je zcela dostacující i na menší Overclocking)

ze bios nieje optimalizovany

- Tady ty tipické Ryzen počteční problémy jsou již nějakou dobu opravené, pomocí AGESA, UBIOS etc, kde není problém osadit RAM až třeba do 3000MHz, ale i přesto doporučuji spíše 2666HMzm frekvence která mi je od počátku nejstabilnejší.
(sem tam nějakou RYZEN sestavu postavím, je tam znatelný podstatný progres o proti prvním modelům zakladních desek)

- K jakému procesoru ? 1500X nebo 1600 ?
(jestli maš na 1600, zvolil bys na hry určite lépe, jelikož se tato řada drží tak ~ nejlíp)

K Ryzen 1500X:
MSI B350 : msi-b350-pc-mate-d4826404.htm
K Ryzen 1600 s možností OC :
Asus Prime X370 nebo MSI x370 SLI Plus
(jestli nemáš provádet Overclocking, B350 je zcela dostačujícím jako kupříkladu MSI B350 Carbon, muzes si priplatit za drasi, ale vysi cena az tak extra nic neprinasi a na obrazovce rozdil nepoznas)

- RAM
2x8GB Kingston DDR4 2666MHz s časovaním s CL15
- S tímto typem RAM jsem už od počátku Ryzenu měl nejlepsi zkušenost, vždy rozjeli kazdou Ryzen zakladní desku klidně se ti osobně za kompatibilitu zaručím.

- 700W je až až (stačil by i 500 -> 550W, ale doporučil bych ti spíš 550W -> 600W aby nebyl zbytečně vytížen což se odráží na životnosti, teplot i hluku), jestli jede stabilně nemá prozatím cenu kupovat nový ;-).