Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zamrzající hry GTX 470

Zdravím, už nějakou dobu řeším problém. Při hraní některých her s mou GTX 470, kterou jsem koupil již použitou, mi hra zamrzne s artefakty na obrazovce a typickým zvukem holícího strojku, přičemž pomůže jen tvrdý restart (občas se hra odfreezne na moment, ale pak to začne znovu). Zajímavé však je, že se mi to stává jen u některých her. Mafia 2, Risen například, a u některých zamrznutí není vůbec (AC Revelations, AC III). Teplota grafiky se při plné zátěži pohybuje na 76 stupních při 75% práci ventilátoru grafiky. Takže přehříváním to asi nebude. Dále jsem zkoušel přeinstalovat ovladače na novější, poté na starší a následně na úplně nejnovější (avšak je možné, že něco ze starých ovladačů zůstalo), zkoušel jsem zakázat Nvidia Ovladače zvuku a zkoušel jsem i podtaktovat kartu, bez účinku. Jediná možnost je nedostatečný zdroj, který je Seasonic S12II-520 520W.

PC komponenty:
Intel Xeon E3110
Asus GTX 470
4 GB RAM
Seasonic S12II-520

Bohužel nemám možnost si grafiku jinde odzkoušet, já nemám doma jiný dostatečně silný zdroj. Aby jste mě ale pochopil, na Nvidii specifikují, že je potřeba mí zdroj s 38A proudem na 12V větvi, tento zdroj má 40A na 12V větvi, avšak na stránce Nvidie nespecifikují, zda-li si tento proud vezme jen grafika.