Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový SSD do ntb

Ahoj,
rád bych si koupil nový SSD do tohoto ntb msi-gl62. Uvažoval jsem nad tímto diskem: https://www.alza.cz/samsung-960-evo-250gb-d4577149 .htm

Moje otázky zní: 1. Bude disk pasovat, a je to dobrá volba?
2. Bude porušena záruka, když to nechám namontovat v autorizovaném obchodě? Případně tip na autorizovaný obchod MSI (jestli něco takového vůbec existuje), okolí Zlín.
3. Bude zachována možnost recovery od výrobce?

Děkuji všem za odpovědi a rady :)

1. Ano (dle specifikací má notes M.2 port)
2. Ne (pokud nedojde k poškození pečeti výrobce)
3. Ne (budeš asi klonovat syspartišnu, takže recovery oddíl zůstane na původním disku - ještě jsem neviděl, že by se dala recovery nainstalit na jiný disk /ale třeba se mýlím/)

Ten disk je ale PCIe (NVMe) a bohvie ci ten slot v notebooku ma PCIe linky, nehladal som to. A NVMe podpora musi byt aj v biose (ani to som nehladal). Kabylake bios to ale uz asi ma to by musel byt vyrobca blb aby to vyhodil. Ale fyzicky slot treba skontrolovat ci je to aj pre PCIe disky.

Aha na webe vyrobcu pisu ze NVMe M.2 slot takze je to ok.

P.S> este treba overit ze jaku velkost predpokladal vyrobca v tom notebooku, oni tie M.2 moduly mozu byt 16, 26, 30, 38, 42, 60, 80 and 110 mm aby bola sranda :-) Ale snad to sedi. Nech si najde video tenmodel disassembly a skontrolovat aspon pohladom.
(ten disk je format "2280", pisu tam ze rozmery 22mm a 80mm, este najst ze kolko miesta je v notebooku)