Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vyhledat správný display pro notebook / vzájemná kompatibilita mezi značkami

Dobrý den, ahoj,

mám malý servis PC a prodejnu pouzite výpočetní techniky.Dosud jsem se specializoval jen na stolní PC, ale zákazníci a doba si žádá rozšířit zaměření i na notebooky. Často zápasím s výběrem správného displaye při jeho výměně. Mám skladem cca 200ks notebooků na ND a rád bych pochopitelně využil při servisu některou z funkčních obrazovek, které mám skladem. Existuje nějaký návod, či ideálně šikovný web, kde by se dalo najít které notebooky maji stejny display, stejně umístěné konektory, rozlišení, napájení atd? Ve zkratce: "tento display se na využít v HP dv6, cq1, FS v6555, Dell d800...atd...atd..."

Děkuji předem za rady.

Kazdy display ma nejake modelove oznacenie, je to na nom napisane. K tomu si najdes googlom datasheet, kde je napisane pre LVDS displaye a)rozlisenie, b)pocet bitov (18 vs 24), c) pocet kanalov 1 alebo 2 (oznacuje sa aj BPP - bits per pixel), d) ak je 24bitov tak su 2 moznosti vesa a este ina, a nakoniec tam je nakresleny layout konektora. Ak tieto vsetky veci suhlasia, a velkost, tak by sa to malo dat zamenit, timing byva u stejnych parametrov velmi podobny, ale nemusi to platit na 100%, to sa zisti ked sa to zapoji alebo v datasheete. Ale ono to nie je len tak ptz displaye su TN alebo IPS alebo matne alebo leskle a to je sakra rozdiel aj keby vsetky parametre suhlasili tak keby mi niekto vymenil IPS za TN tak by som mu to asi hodil do hlavy. Apod. Preto je idealne objednat ten display co tam ma byt.
BTW. samozrejme LED a stare trubicove su nezamenitelne. A ani eDP a LVDS su nezamenitelne.
Ak ma display EDID EEPROM v sebe, tak sa da zamenit za cokolvek, to zavisi od vyrobcu NTB ci pouziva EDID v paneli alebo ma edid informacie v biose alebo eeprom. To clovek vidi aj z pioutu alebo je potrebne mat info od vyrobcu.

P.S. co sa tyka webu tak to je pekny sen, ked kazdy ind chrli 30zbytocnych modelov 3x za rok, a indov je Xmiliard, tak to by bol asi dlhy web. Ale netvrdim ze nieco neexistuje co sa tyka nejakych konkretnych panelov (list k nemu). To si hladaj k tym 200 panelom co mas. Alebo/aj si ich roztried podla veci co som pisal.