Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Spojení dvou logických disků do jednoho

Ahoj,

položím možná hloupí dotaz.
Jedna známá má starý pc, který má fyzický disk rozdělen na dva logické (C, D)
Má tam Windows 7 a bohužel na systémovém C disku ji došlo místo, protože ho tam má málo.
V důsledku toho se může počítač "zhroutit" při aktualizaci a podobně.

Potřebovala by tedy sloučit disky do jednoho (C).
Je na to vestavěný nástroj ve Windows.

Můj dotaz ovšem zní, je to možno udělat bez ztráty dat?
Vestavěný nástroj ve Windows to bez ztráty dat neumí.

Existuje nějaký soft třetí strany, který to provede pohodlně beze ztráty dat?

Ale trt vyzaduje...pripojis usb hdd alebo vacsi usb kluc a nakopirujes.
Neorzumiem preco chces ist do toho sw, kedze je to rizikova operacia.
Ano, ked som pouzival kedysi PM tak mi pri mergovani particii skurvil mozno 1-2x disk z 50 pokusov, ale co ked budes zrovna v takejto tolerancii?
Bud su tie data dolezite a spravis tak ci tak zalohu alebo nie a risknes to.

Ked nema zalohu dat na D, tak tie data asi vobec nepotrebuje.
Vacsina partition managerov by mala vediet posunut zaciatok oddielu, ale vzhladom na komplikovanost takej operacie a nedovere k nejakemu prditkoSW ze to urobi 100% spravne, by som to robil normalne zrusenim D a znovuvytvorenim po zvacseni C (alebo len zvacsenim C)
Kolko je tam to C? Body obnoveni uz vymazane? (vycistenie disku, druha karta, tam je tlacitko). Da sa este vypnut hibernacia (powercfg -h off) a znizit swap v ovl.panely-system karta vykon a tak usetrit XY GB.

Inac minule som take nieco riesil u niekoho tak, ze som odinstaloval hru z C a nainstaloval ju na D (ono to bolo jasne uz aj tym pouzivatelom toho PC ze to chcu tak, len nevedeli jak sa to robi :). A na C bolo zrazu 15GB volne. Problem casto neni hnusne C, len treba trochu davat pozor pri instalacii velkych SW.