Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zlepší výkon slabého notebooku více ram?

Dobrý den,
mám notebook s Intel Pentium N3540,4 GB RAM,používám ho občas na práci (photoshop,stříhání videí v Premiere)pomohlo by,kdybych 4 GB ram přidal?S photoshopem problém nemám,ale Premiere se seká a render je opravdu na dlouho.Díky za vaše rady.

Intel Pentium N3540

to není notebook.
koupis sis nějaký acer ojeb, který s bídou stačí na kancelářské aplikace.
zvýšení ram (pokud je vůbec u toho krámu možné) jsou jen další vyhozené peníze.

to jsou ty nákupy s východoevropskou mentalitou: na trhu jsou totální šmejdy, inzerované jako notebook.
čecháček vidí ve slevovém letáku cenu 6-7 tisíc a začne po tom dělu slintat, jak výhodně ušetří. ukradne si photoshop (už zase ušetřil!) - a ono to moc nejede. teď to můžeš akorát celé vyhodit.

V spravci procesov si sleduj obsadenie pamate, ked to renderujes. Ak je RAM plna, tak dalsia RAM pomoze. Ak neni plna tak nepomoze. Ntb neni nahovno, ak to je nahodou pasiv tak to je skvela vec. Ale ne na renderovanie, na to su pracovne stanice alebo vypoctove centra s extra elektrarnou.

Mam dve rychle rady:

1. Sledovat v systeme, pri obvylej praci vyuzitie RAM. Ked vyzitie bude 80-90%, tak pridanie kapacity RAM asi nepomoze.
2. Vseobecne pouzivana hlaska na webe: Pismeno "N" v znaceni procesorov Intel (N3540), znamena Nekupovat.

A este poznamka: system, ked nema dostatok kapacity RAM, tak swapuje na disk.
Je velky rozdiel, ci mas v notebooku len mechanicky (mozno 5400ot) disk, alebo mas (aj/len)SSD.