Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Založení blogu - wordpress?

Zdravím, chtěla bych si vytvořit blog a ráda bych odpovědi na nějaké mé otázky. Založila jsem se předběžně blog na Wordpressu, ale zatím jsem s tím nic nedělala, chci se zeptat, proč všude čtu že je Wordpress potřeba nainstalovat? Protože pokud to dobře chápu, tak můžu články psát a publikovat i skrze webové rozhraní. Nebo z jakého důvodu se to musí také nainstalovat?

Nebo máte doporučení, přes co jiného je nejlepší dělat blog? Díky za odpovědi. :-)

Wordpress je systém, který už je nainstalovaný někde na serveru. Ty - jako uživatelka - máš přístup do uživatelského rozhraní, přes které píšeš (vkládáš) články. Doma nic nainstalované mít nemusíš. Podle mě je Wordpress uživatelsky velmi solidní nástroj.