Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Downgrade Windows 10

Dobrý den,

mám notebook zakoupený kdysi s Windows 7 Home OEM, včetně instalačních DVD. Minulý rok jsem povolil upgrade na Windows 10. Do té doby fungoval bezvadně, ale s W10 má problémy, které spočívají v tom, že zhruba 2x týdně se počítač sám od sebe vypne. Už jsem to řešil (testy RAM, ovladačů), ale vše hlásí, že je OK. Přesto se počítač neočekávaně vypíná. Proto uvažuji, že bych NTB přeinstaloval z originálních DVD zpátky na Windows 7. Akorát si nejsem jistý, jestli mi půjde aktivovat, když už u MS mají informaci, že jsem na daný product key upgradoval Windows 10. A na to bych se chtěl zeptat, jestli s tím nemá někdo zkušenost.

Děkuji.

Jestli se notebook sám vypíná, tak bych to tipoval na hw potíž.
Takže je otázkou jestli downgrade na W7 by vůbec něco řešil.

Chtělo by se to kouknout do logu, jak si vedou Windows při vypínání.
Tj. jestli se jedná o "zdravé" vypnutí, či o vypnutí "násilně" náhlé.

Zkouším teď PC každý den restartovat, abych vyloučil že je přepracovaný, ale dnes jsem ho restartoval ráno a teď odpoledne mi zatuhl při práci. Nevypnul se, ale zatuhnul (přestala reagovat klávesnice, myš i touchpad). Musel jsem ho natvrdo vypnout.

Zdá se mi, že by to mohlo být i těmi vedry (mám v pokoji 29,5 C), navíc se mi zdá, že po té, co jsem svůj starý HDD vyměnil za SSD, notebook se více zahřívá. Asi vyzkouším nasadit chladící podložku. Má s tím někdo zkušenosti a mohl by mi potvrdit případně vyvrátit, že SSD disk se může zahřívat víc než klasický HDD?