Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno DDWRT - Při módu repeater neprojde DHCP, internet ano

Mám problém s průchodem DHCP před ddwrt. Doma mám hlavní router MikroTik hAP lite (IP 10.0.0.1 , subnet 255.255.254.0 a DHCP range 10.0.1.1-10.0.1.254) a vše funguje OK. Mám i AP na zahradě (Nanostation loco M2), dhcp funguje také. Zapojil jsem router TL-WR841N V11 s DDWRT jako repeater (client bridge + ap) a před DDWRT neprojde DHCP. Pokud nastavím IP ručně, tak funguje ping na všechny AP/Routery doma, zařízení... i internet. Jen to DHCP. Neví někdo, jak vyřešít? PS : PROHLÉDNĚTE SI SCREEN (přiloha)

1) WiFi mám jako client, porty WAN + LAN1-4 fungují jako LAN porty
2) To se při vypnutí WAN portu vypne

Není omyl, IP 10.0.0.1-10.0.0.254 mám pro AP a routery a 10.0.1.1-10.0.1.254 pro PC... :D Pro mě je to přehlednější
Edit : Všiml jsem si, že se to děje jen na DD-WRT. Pokud dám například nanostation jako repeater, tak to funguje na pohodu. To samé s "routerem" zdarma k netu (nějaký netis)

ad 1. Aha, tak to ti pak přes ten bezdrát zřejmě neprochází broadcast (což se u prasopsa jménem repeater ani nedivím)
ad 2. "vypnutí" WAN portu je u ddwrt taková hezká srajda - funguje si to trochu svévolně (mj. jeden z důvodů, proč jsem ddwrt přestal používat)

ad rozsah: na můj vkus si to zbytečně komplikuješ, je taky dost možné, že s tím má bugůplné ddwrt problém.

Broadcast sa siri len v ramci sietoveho rozsahu definovaneho maskou siete. To znamena, ze neprechadza cez rozne sietove rozsahy. V normalnom pripade neprechadza cez router. Predchadza sa tym zahlteniu siete, ktore sa oznacuje ako 'broadcast storm'. DHCP server je mozne v niektorych pripadoch nastavit aby pouzival unicast.