Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sekání při hrách, kazí se HDD?

Včera mi hra začala sekať, a to tak že z času se úplne sekla na 1-3 sekundy a potom pokračovala hladce.
Dnes však to bylo horší, skoro každých 10-15 sekund se to stávalo, někdy to ulehlo a hrál jsem bez zaseknutí i pár minut.
Nikdy se to před tím nedělo, už rok hraji stejnou hru, a nastavení jsem neměnil.
U jiné hry stejný problém.

Hru mám na HDD které mám místo mechaniky, jako hlavní mám SSD. Všiml jsem si že když ťuknu po krytu z mechaniky za kterým je HDD, tak se to většinou sekne.

Mohlo by to být hdd teda? A je tam nějaký fígl jak to opravit nežli koupit nové hdd? Defragmentace? Nebo jiné rady?

Tak proč tam máš to SSD,když jsi hru nainstaloval na HDD připojený ještě na pomalou sběrnici ? Aby to mělo nějaký smysl,tak SSD musí být min.256GB,aby tam mohl být veškerý soft a pomalé HDD mít jen na data. Zřejmě HDD plníš a tím se zpomaluje.

SSD mám pouze na Windows a nějaký ten soft který používám denně a potřebuji ho rychle s svižně. Hry mám na HDD.
Chci poukázat na to že HDD to nakonec nebylo, za to si nedokážu vysvětlit to sekání při fyzické interakci.

Vím to tak že to není HDD protože jsem si hodil danou hru na SSD a dělo to to samé.

Nějaký nápad?

No,že máš hru jen na HDD není až tak pravda. Hra je integrovaná do Windows a také ji máš ne složkách ProgramData,nebo Users. To asi ani nevíš. Je to tam jako skryté,nebo systémové soubory. Pokud by jsi ji opravdu chtěl mít celou na HDD,tak jedině překopírovat,ne instalovat. Všechny ale tak nejdou.

Ne, ne a ne. Kontrolu disku jsem provedl, jak na ssd při startu pc tak i na :d Stále nic.
Někde doporučovali vypnout ovladač na zvuk, že prý to taky někdy dělá to co mě ale to nebylo taky ono.
Žádný malware ani nic podobného by se v PC nacházet nemělo.

Divné je že záseky začnou tak po 5-10 minutách hraní a poté i přestanou.
Potom i konkrétní akce ve hře spůsobí zásek. (Ale to může být i náhoda)

S počítačem se nijak extrémě nemanipuluje a vše běželo tak má, nevím si rady už.