Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nabíjení notebooku

Dobrý večer,
chtěl bych Vás poprosit o radu.
Mám nobebook lenovo s dvěma bateriemi jedna je přímo zabudovaná v notebooku a druhá je přídavná místo CD mechaniky.
Nějakou dobu jsem cca 3 měsíce neměl notebook a když jsemhodnes zapl byl obě baterie vybité ta co je v CD mechanice se nabila, ale ta hlavní v notebooku nejde nabit.
Můžete mi prosím poradit co mám dělat.
Notebook je starý cca 7 měsíců.
Moc děkuji

Skousel jsem i to baterie je zabudovana v notebooku.
Ukazuje to nabíjí se ale za 5 hodin ani 1% se nenabilo.
Navíc ani oranžové setilko nesvítí při nabíjení.
A já ani nevím zda je to baterií nebo notebookem.
Že to nejde nabíjet.
A ja nevím kde ju koupit díval jsem se na internet ale nenasel jsem ju. Děkuji

on má akumulátor něco společného s křemíkem? Navíc když vyndavat (pokud to vůbec jde, není tam baterka přilepená nebo pokud se notebook rozpadne bez baterky, pokud je použitá jako konstrukční prvek case), tak by ta baterka měla mít 40–60%, aby vydržela nejdéle.
A 7 měsíců se mi zdá krátka doba na opotřebování baterky

I topinkovače jsou v Křemíkovém nebi.
Při uskladnění el. zařízení s akumulátorem, nebo i jiným chemickým zdrojem el. energie se vždy ten zdroj vyjímá.
Neviděl jsem notebook, kde by vyjímatelný akumulátor byl konstrukčním prvkem šasí. Naopak, balení výrobku je takové, že akumulátor je dokonce svařen v pytlíku a zvlášť mimo výrobek. Dnešní módu mobilních zařízení s uživatelsky nevyměnitelným akumulátorem považuji za neekologické svinstvo, za jehož povolení by se měli vystřílet všichni melounoví eurokomisaři.
Akumulátor zjevně v tom jeho notebooku něco napájel a tím se vybil.
A příště se aspoň stref do správného větvení, když chceš být chytrý.

Odpoj to od elektriky na minutu a potom znova nabijat polhodinu apod, skusit to tak zo 10x, ked nepomoze tak baterku mozes vyhodit.
Rozmyslaj preco to bolo vybite na 0%, mozno lebo to skurvene windows zapli, lebo to nebolo shutdownute ale len uspate, a chceli si kontrolovat nejake skurvene aktualizacie, a nemas nastavene hibernovanie po X minutach apod. Mne sa to stava obcas tiez ze sa vybije na 0% lebo skurveny windows (alebo dementny acer HW) to asi raz za par mesiacov zapne dokonca aj z S5, a mam heslo v biose a tam to asi ostane stat az do 0%. Baterke 0% vadi, mne este doteraz naskocila, ale skurveny vyrobca HW spolu so skurvenym MS by sa mohli trochu zamysliet nad tym. Ale asi sa nezamyslia.