Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem všechny soubory a zástupci mají příponu .707

Nazdárek všem
Potřeboval bych pomoc s notebookem. Včera jsem se k němu vrátil a nešly otevřít žádné soubory .jpg, .doc, .xls... Taky všechny zástupci programů, kteří byli na ploše nebo ve složkách na ploše se nedaly otevřít - vše poškozeno, nebo nelze otevřít. Při dalším zkoumání jsem zjistil, že všechny soubory a zástupci mají příponu .707
Všechny .jpeg soubory vypadali jako soubory .doc, ale nebyly to.
Máte s tím někdo nějakou zkušenost? I po odebrání přípony .707 se soubory začali tvářit jako normální soubory, ale i tak je nelze otevřít - soubory poškozeny. Jedná se o notebook DELL Inspiron 15 5000 Series, operační system Windows 7 Professional.
Předem díky všem za odpověď a pomoc...
Zmena predmetu, pôvodne: Pepa (los)

No jo, jenže když přeinstaluju system, ztratím veškerý soubory, který tam byly...o ně bych nerad přišel...Nedají se ty soubory nějak opravit? Zálohu jsem chtěl zkusit taky v obnovení systému, ale jelikož je to ne moc starý NB, tak jsem tam zálohu ještě nestihnul nastavit...:-(

Tož to je pravda, Win 10 tam byly, ale při koupi jsem se ptal prodávajícího, zda se dá ten Nb přeinstalovat na Win 7 a bylo mi řečeno, že je kompatibilní i s win7. I při dotazu na DELL mi bylo řečeno, že tento NB je plně kompatibilní pro Win7. Z tohoto důvodu jsem si ho koupil a ty Win7 tam dával. Kdyby mi někdo řek, že tam Win7 nesmí, tak ten NB vůbec nekupuju...

Subory mas zasifrovane. mozes skusit obnovu zo zalohy.
System je lepsie instalovat novy spolu s formatom disku, aj ked vacsina ransomwarov ide v pohode zlikvidovat.
S tym aky si mal OS to nema nic spolocne, aj ked Win10 je (vraj) o trosku odolnejsi ako win7 voci tymto klonom.

to si pleteš 2 věci: ransomware (virus) máš už nejspíš zlikvidovaný.
jenže ti po něm zůstaly zašifrované data, ta můžeš nejspíš rovnou smazat. platit za blbost se ti nechce a stejně nemáš jistotu, že dostaneš funkční dešifrovací klíč.

nějaké nástroje, které se pokusí určit druh šifry:
https://www.nomoreransom.org/crypto-sheriff.php?la ng=cs
noransom.kaspersky.com
https://success.trendmicro.com/solution/1114221-do wnloading-and-using-the-trend-micro-ransomware-fil e-decryptor

pokud jsi používal nějaký antivir třetí strany (jiný než win defender), klidně ho odinstaluj. jak vidíš, je k ničemu.