Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno připojování k webům

Po návštěvě vnuka mi nejde připojení na některé weby, kam jsem běžně chodila. Dole vlevo se objevuje Navazování TLS spojení k assets.adobedtm.com nebo k tags.bkrtx.com a stejně se nepřipojím Jde např. o atlas.cz , ale mnoho dalších. Prosím, poraďte, co s tím mám dělat. Díky. Věra

Jak tak koukám, pak asi ne. Takže povolat vnuka, nechť opraví, co poškodil, nebo někoho aspoň trochu počítačově gramotného na začátečnické administrátorské úrovni.
Jaká práva k systému měl vnuk jako uživatel, to jsem se sice nedozvěděl, ale lze uhodnout.

Koukala jste aspoň na ty odkazy? Jsou to samorozbalovací archivy s programy, které nezasahují do systému, neinstalují se a stačí je jen po rozbalení spustit. O používaném os také nepadlo ani písmenko, předpokládám něco z Redmondu řady NT, kde je jen jeden účet a pochopitelně s maximálními právy k systému. A podle toho to dopadlo.

chtělo by to zkontrolovat, jakou konfiguraci dostává síťovka.
v příkazovém řádku (cmd.exe) spustit výpis:

ipconfig -all

jestli bude adresa dns serveru dávat smysl.

pak se dá ještě resetovat nastavení sítě -> v příkazovém řádku (cmd.exe) jako admoš:

netsh winsock reset all
netsh int ipv4 reset all
netsh int tcp reset all

Vypadá to že paní moc neřekne, napadá mě, že buď do browseru dal addon, který blokuje pekelná hnízda reklam /spyware a dalších smetí, (proto ta "zmínka" o tags.bkrtx.com, ) něco na způsob adblocku nebo disconnect. Nebo naopak tam "omylem" něco špatného zavlekl.