Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Formátování HDD nelze dokončit

Ahoj, prosím o pomoc, mám externí disk WD Elements a potřeboval jsem jeho celou kapacitu, tak jsem dal formátovat disk. Ovšem při formátování jsem dostal hlášku Formátování nelze dokončit! Disk je v tuto chvíli nepoužitelný, existuje nějaké řešení? Disk byl dost málo používaný...Děkuji

Disk je bud vadny alebo sa sere do toho nieco na pozadi, napr. antivir alebo defrag. Defrag plan sa da vypnut v pravy klik na disk-vlastnosti-nastroje, antivir sa da vypnut v antivire alebo odinstalit a restart.
A potom spustit formatovanie znova.
Otestovat povrch mozes napr. v hd tune, sekcia error scan, odskrtnut quick, snad to pojde aj pre USB disk.

HDtune nezjistil žádné chyby, ale přišel jsem na to, že disk lze na formátovat na souborový systém exFAT, ale na NTFS formátování selže. Nějaké další rady? Nebo ho mam používat jako exFAT? přináší to nějaká omezení? Děkuji

Skontroluj sektory: chkdsk (X:) /x /f /r /v /b - zadaj do cmd.exe ako správca!!!

Vyčisti, tj. zmaž prvý sektor napr.cestou Diskpart - clean. Potom formátuj exterňáš NTFS.

Alebo použi tento xindel; HDDLLF.4.40_2.exe. Zafajkni iba políčko na ext.hdd, nemaž komplet disk je to onánia. Potom pod OS formátuj NTFS.