Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bude táto powerbanka fungovať?

Dobrý deň, rád by som sa opýtal ako fungujú hodnoty Výstupný prúd a Výstupné napätie pri powerbankách a zariadeniach.. Som dosť opatrný čo sa týka elektroniky, nechcem aby mi niečo vybuchlo alebo ako by som to povedal :D .. Jednoducho som sa chcel spýtať ako zistím či bude ak chcem túto power banku https://www.alza.sk/asus-zenpower-10050-mah-cierna -d3028726.htm ktorá ma 2,4 A výstup prúd a výstup napätia 5,1 V bez akéhokoľvek ohrozenia fungovať a pasovať 100% so zariadením 2v1.. teoreticky tabletom ktorý má takéto parametre

-Battery:
30 Whrs

-Power Adapter:
Plug Type :USB
Output :
9 V DC, 2 A,
Input :
100 -240 V AC, 50/60 Hz universal

Ak som to správne pochopil tak moj tablet má 9V výstup napätia a 2A výstup prúdu.. Alebo teda vlastne nie tablet
ale adaptér ktorý s ním prišiel..
Čo je viac V aj A, preto sa bojím keď budem pchať do neho viac napätia a prúdu nezblázni sa z toho? Alebo ako to funguje? :D Prepáčte že sa pýtam takto hlúpo ale rád by som pochopil ako to funguje, ďakujem.

Hej to su tie sny toho inda co to vymysla, pozname jak to potom naprogramuju otroci, ze sa tam nahodne obcas aj nieco dohodne co tam vobec neni a potom bude hura.
Ta vec co je v dotaze vypada ze ma pevne napatie (ale neviem je to nepodstatne), a 5V powerbanka nemusi nabijat ten tablet vobec (zavisi od schemy resp. navrhu napajacej casti)

.. keby ste radsej poradili dotazovatelovi ci ten jeho quick zazrak zariadenie sa bude nabijat aj pri 5V alebo ne.