Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký MTS - DVD convertor ?

Zdravím,
potřeboval bych poradit s výběrem nějakého odzkoušeného free convertoru z formátu MTS ( AVCHD kamera Panasonic ) do klasického formátu přehratelném na mém DVD přehrávači Panasonic DVD-S42.
JAký formát zvolit pro convertování ? Rozumím tomu dobře že rozlišení pro DVD je HD, tedy 720p je 1280 x 720 pixelů ?
Díky za radu, doporučení...
Uvítal bych češtinu, ale není podmínkou, spíš uvítám jednoduchost a funkčnost.

Aha...takže pokud to převedu do HD formátu 1280 x 720, DVD přehrávač, to nepřehraje...rozumím tomu dobře ?

Myslel jsem tím, že zálohovat to na DVD v HD kvalitě je zbytečné, pokud to hodlám pouštět na DVD přehrávači.
Mám teď tyto AVCHD soubory zálohovány na externím disku, ale jsou to strašně velké soubory a za ty léta je jich hodně, myslel jsem , že tím zabiju 2 mouchy jednou ranou...:-| Hmm.... tak asi ne

dvd přehrávače vezmou leccos. ostatně proč trvat na 10 let starém krámu, když nejmenší rozlišení tv je hd ready (a možná máš doma full hd) a dnešní brd přehrávače začínají na polovině toho, cos dal tehdy za ten krám?

archivace: 2-3tb disk je taky realita, která nestojí majlant. v čem je problém?

Máš naprostou pravdu s tou cenou a dobou pořízení, kvalitou i množstvím dat, co se archivace týče...já jen, že mě doma manželka bombarduje, proč si nemůže na našem DVD přehrávači pustit stará videa z kamery...toť vše.
Televizi mám Panasonic Full HD už od roku 2010, hlavně kvůli PS3.
Takže asi rozhodnuto, převedu to do HD a vypálím na DVD, nebo pořídím ještě jeden externí HDD...
Díky za názory.