Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RAW Disku

Mám tu disk WD10EZEX 1 TB. Když ho připojím pomocí tohoto udělátka https://www.czc.cz/axagon-adid-70-usb2-0-sata-ide- adapter-vc-ac/200872/produkt tak Win7 hlásí, že disk je RAW a je nutno ho formátovat. Když ho dám přímo na SATA, tak je normálně přístupný.
Je chyba, jako obyčejně, mezi židlí a klávesnicí, nebo v tom udělátku? Případně úplně někde jinde? Neřeším záchranu dat, jen proč se to děje.

Zavádzacia tabuľka je sprznená, bežný problém. Ak chceš pátrať po dátach, sú na disku uchované.

Oprav prvý sektor týmto free xindlom, dva vednom. Partition recovery je free:
EaseUS Partition Recovery 5.6.1

Platený SW; M3 RAW Recovery je velice kvalitný lebo obsahuje vlastný nástroj v prípade, ak nie je možné opraviť narušený sektor vyštrachaním údajov zmazaných na disku:

M3 Partition Recovery v4.6.5 + Crack.rar

ak inštaluješ SW a nahradíš crack odpoj sa najprv od netu, lebo si skončil, zapíše si údaje do systému prípadne do Regisrtov svoje neregistrované CLSID.
Alebo SW vyblokuj najprv Firewallom, než ho spustíš prvý raz,ale aj po cracku.

Ak ťa dáta neujímajú na disku, potom klasika, cestou Diskpart - clean s novým formátom alokačnej tabuľky (NTFS, exFat, FAT32, linux, apod.)

Pise ze ked to pripoji cez SATA tak je to ok, takze nic neni sprzdene.

Ten USB controller nejakym sposobom meni sektory (sifrovanie alebo cislovanie, alebo len tak zo srandy lebo cinan)
... a snad to sata a usb porovnava v stejnom OS, nech nejde na sektory cislovanim raz cez CHS a raz cez LBA.

podobna otazka.mam msata disk ssd samsung pm841,ktery normalne funguje v noteboku at je pripojen v msata slotu nebo pres "adapter"(asi jen 6 SMD odporu a cond.) do 2.5 pozice s sata konektorem.
Po zapojeni do usb 2 prevodniku na sata se tvari,ze tam zadny disk neni(hdparm),normalni sata hdd tam jdou.kde je problem?

Pouzivas len linux alebo mas aj nejaky win?
V linuxe neviem jak si pozret ci vidi disk aspon fyzicky, pozri si dev/hdx a dev/sdx jake mas v systeme, vo win si pozri device manager ze co nasiel pod USB root hubmi (zobrazit podla pripojenia a rozklikat).
Ked to nejde ani hardwarovo tak potom asi ten usb prevodnik ma problem s detekciou toho disku, preco to vie asi len ten ind kto tu vec programoval (alebo to nevie ani on)
.. skus iny USB prevodnik