Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem McAfee / Aplikace na pozadí

Zdravím, poradil by mi někdo, zda se může vysknout nějaký problém, když jsem vypnul veškeré aplikace, co běží na pozadí? (ne přes správce úloh, ale přes start > nastavení > soukromý > aplikace na pozadí). Na jednu stranu mi to totiž přijde jako zbytečné, když to zbytečně hltí energii. (Mám win 10)

Druhá věc je ta, že mám licenci i účet vytvořený pro McAfee life security a zároven je na novém notasu nainstalovanej. Má smysl jej nechávat, dokad mám licenci a pak změnit, či smazat a poté stáhnout např. Avast? Nechci si kupovat momentálně placený antivir.

Dále mě udivuje, že je u win 10 windows automaticky windows defender vypnut, když mi běží jiný antivirus... Na jiných OS od windowsu mi právě běželo obojí.

Díky za rady.

jsem vypnul veškeré aplikace, co běží na pozadí

jejich výpis viz cmd.exe ->

tasklist /svc

pro někoho může být přehlednější zobrazení v ms process exploreru.

mám licenci...

svinstvo od mcafee navždy vykopej ze všech pc. avast je ovšem z bláta do louže.
ty taky patříš k těm, co věří na pohádky a antiviry? potom si radši místo pc kup playstation.

Jj, právě mi to přijde něco jako když na mobilu nepozavíram např. zprávy, nějakou tu hru, fotoaparat a pak mi to běží na pozadí, ale zas jsem nevěděl, zda to nemůže nějak ovlivnit system... Přes správce uloh bych nic nevypinal.

Ještě mimo tuto otázku bych se chtěl zeptat, že jsem našel vadu na notebooku a to, že když mám jas na víc jak 75%, tak na přímo černé obrazovce je vidět v dolních rozích světlé podsvícení, všimnout se toho dá ihned. Mám notas Asus a co jsem koukal, trpí tím hodně Asusů, že je udajně fyzicky přetěžován monitor, na jiným pozadí ani ve windows to pak už vidět není, prý to nemusí vyřeši ani výměna monitoru. I sem tam nějaky jiný značky notebooku mají tento problem, ale nevím, zda to teda nechat reklamovat/vrátit či to bohužel není pouze chyba globální.

Jde s tím tedy něco dělat? Koukal jsem, že u IPS displeju je toto běžná záležitost, trpí tim i MSI a protože jsem trochu perfekcionalista, tak mám z toho pochybnosti, co byste mi navrhovali? Pokud jej vrátím, tak zas přijdu o úžasný hw výkon.

když mám jas na víc jak 75%

nezažil jsem za posledních 10-15 let lcd monitor, kde by bylo nutné vytahovat jas výše než nějakých 40%.
nastavit to sice jde, ale je to zrůdné.
"jas se nastavuje tak, ať není vidět svítící černá." čili to není vada asusu, ale uživatele.

je to jako když si doma vytočíš na rádiu hlasitost naplno, protože to jde. a pak bys to ještě šel reklamovat, protože to hraje hlasitě a zkresluje - stejná globální chyba.

no podle toho jak řešíš ty běžící procesy v paměti - nákup pc nebyl dobrou volbou.