Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem BIOS nenabízí reinstal systému

Dobrý den,
mám Windows 7, Home premium 32. Chtěl jsem na PC udělat clean reinstal.

Co se stalo: Systém sem přeinstaloval ale nainstalované programy zůstaly, stejně jako se vytvořila složka windows.old

Já bych ovšem chtěl disk naformátovat a nainstalovat čistý systém. To mi systém nedovolí (Narozdíl od W10) a tak jsem se jal nastavování v biosu.

Problém je, že jsem vše udělal podle mě správně a když uložím změny a PC se restartuje, tak místo toho aby mi nabídlo bootovaní z DVDčka, tak se mi rozjede systém.

Zkusim sem zakázat disk, Zkusil sem stáhnout Windowsy na USB a bootovat z fleshky. Pořád nic.

Poradili byste mi, jak teď postupovat? Vše je zálohované, jestli je třeba formátování disku řešením, prima. Jen nechce naformátovat disk a bios mě poté opět nenechá nahrát systém z DVD.

Děkuji
Změna kategorie, původně: Software (karel)

Vytvor to medium spravne (napr. pomocou microsoft usb download tool), a pre W7 vypni v biose uefi boot (a logicky aj secure boot). A nastav si boot zo spravneho media, a zmackni klavesu ked to po tebe chce (... a logicky musi byt povoleny usb legacy support)

DVD je origální včetně krabice.
Je na něm napsáno Windows 7 Home premium 32 bitový software. Z obou stran disku jsou ochranné prvky.
Obsah DVDčka je vedle Setupu složky s boot, efi, sources, support a upgrade.

Přenastavil jsem na legacy, v boot menu jsem odpojil (disable) HDD a při restartu opět naběhne systém.

Tak vyřešeno, v počítači jsem otevřel DVDčko a pustil apliakce, které byly ve složce boot.
Při bootování mi to pak nabídlo vedle DVDčka, disku i funki Atheros (nevím, jestli to píši správně). Také mi poradili přehodit klávesnici do jiného USBčka, abych měl jistotu, že jí počítač bere v momentě, kdy mám bootování spustit.
Klávesnici jsem přehodil, spustil Atheros a už mi při mačkání mezeníků naskočila možnost naformátovat disk a nainstalovat systém.

Moc děkuji za bleskové rady. Díky